banner2

Rus müzisyen Evgeny Grinko Üsküdar'da konser verdi

"Valse" bestesi ile gönüllere taht kuran ünlü Rus müzisyen Evgeny Grinko, Üsküdar Belediyesi'nin düzenlediği Kültür-Sanat Sezonu açılışı kapsamında, Üsküdar'da sahne aldı.

Kültür / Sanat 28.09.2021, 01:49 28.09.2021, 01:54
Abone ol
Rus müzisyen Evgeny Grinko Üsküdar'da konser verdi

Meşhur "Valse" bestesi ile gönüllere taht kuran ünlü Rus müzisyen, piyanist ve davulcu Evgeny Grinko, Üsküdar Belediyesi'nin düzenlediği 2021-2022 Kültür-Sanat Sezonu açılışı kapsamında Üsküdar'da gerçekleşen konserde sahne aldı.

Ünlü Rus müzisyen Evgeny Grinko'nun sahne aldığı, Üsküdar Harem Meydanı'nda gerçekleşen konsere, müzikseverler yoğun ilgi ve katılım gösterdi.

KATILIMCILARI TÜRKÇE SELAMLADI

Kendisini dinlemeye gelen müzik severleri, Türkçe olarak "Benim adım Evgeny Grinko, işte benim arkadaşlarım" diyerek selamlayan ünlü müzisyen, yaptığı konuşmada müziğin evrenselliği hakkında ise şu ifadeleri kullandı:

"Müzik evrensel bir dildir. Kendi aramızda bir dili konuştuğumuzda içinde anlam ifade eden kelimeler kullanıyoruz ama hiçbiri notaların anlamına sahip değil. Bu tıpkı bir yabancı dil gibi, ne demek istediğini anlarsın ama başkasına anlatamazsınız. Benim için müzik duyguların dilidir ve müziğe herkes duygularıyla anlam yükler."

Kalabalık bir keman ailesi ve akordeoncu 5 müzisyen ile başarılı bir sahne performansı sergileyen Evgeny Grinko,  sahnede piyano dışında davul ve gitardaki hünerlerini de gösterdi.

Yaklaşık 1,5 saat kadar süren konserde, sanatçı, ünlü bestelerinde "Valse" başta olmak üzere "Carousel", "Epilogue", "Faulkner’s Sleep", "Field", "Once Upon A Time", "Prologue", "Noir", "Serenade" ve "Winter Sunshine" gibi pek çok bestesini icra etti.

Rus müziyene ayrıca, konser boyunca çelloda Yana Chekina, kemanda Vlada Ponyatovskaya, Anna Romanova ve Pavel Mazkevich, akordeonda ise Evgenya Popova eşlik etti.

Birçok kişinin konsere gösterilen yoğun ilgiden dolayı dışarıda kaldığı etkinlik, Üsküdar Belediyesi'nin sosyal medya hesapları üzerinden canlı olarak yayınlandı.

Etkinliğe katılarak, konuşma yapan Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen de, Üsküdar halkını dolu ve derinlikli bir kültür-sanat sezonunun beklediğini belirterek "Benim için müzik duyguların dilidir" ifadelerinde bulundu.
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!