banner2

PKK ve destekçileri her yerde! Oyuncu Burak Haktanır'ın ismini sildiler

Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenlenen Boğaziçi Film Festivali ödül töreninde PKK yandaşlarına verdiği tepkiyle Türkiye'nin gündemine oturan oyuncu Burak Haktanır, malum kesimi harekete geçirdi: Haktanır'ın adı 'Özgür Ansiklopedi' ismiyle pazarlanan Vikipedi'den silindi.

Kültür / Sanat 01.11.2022, 15:13
Abone ol

Boğaziçi Film Festivali ödül töreninde Türk ordusuna iftira atanlara tek başına meydan okuyan oyuncu Burak Haktanır, internette PKK ve destekçilerinin radarına girdi. Ünlü oyuncunun ismi 'Özgür Ansiklopedi' tanımıyla pazarlanan Vikipedi'den kaldırıldı. Sözkonusu platformda 'Anerka' rumuzunu kullanan bir kişi, bir süre önce oluşturduğu Evren Burak Haktanır maddesini yayından kaldırdı.

Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenlenen ödül töreninde Özcan Alper adlı yönetmen, aldığı ödülü PKK iftirasını sahiplenen Türk Tabipler Birliği Başkanı Şebnem Korur Fincancı'ya ithaf etmiş, salonun büyük kısmının alkışladığı bu eyleme seyirciler arasındaki oyuncu Burak Haktanır yüksek sesle tepki göstermişti. 

O SALON SEKTÖRÜN HALİNİ YANSITTI

Görüntülerin sosyal medyada yayılmasının ardından bir anda bütün Türkiye'de gündem haline gelen Haktanır, "Belki bu yaptığım kariyerime mâl olacak ama umurumda değil" diyerek PKK ve destekçilerinin iftiralarına karşı hakikati haykıran isim olarak milyonların desteğini kazanmıştı. 

Olaydan sadece bir gün sonra Haktanır isminin internet sözlüğünden silinmesi, ünlü oyuncunun 'belki kariyerime mâl olacak' şeklindeki endişesinde haklı olduğunu gözler önüne serdi. 

Sık sık 'insan hakları' ve 'barış' terimleriye ortaya çıkan ancak PKK terörüne ilişkin tek laf etmeyenlerin kültür-sanat camiasında köşe başlarını tutmuş olmasından ötürü Haktanır'ın endişeleri somut bir zemine dayanıyor. 

A Haber'de Melih Altınok'un programına konuk olan Burak Haktanır, Özcan Alper'i oradaki hemen herkesin alkışladığını hatırlatarak "O salonun hali sektörün halidir" demişti.

TV24'te Esra Elönü'nün yayınına da katılan Haktanır, "Özcan Alper orada 'Fincancı barış istediği için hapiste' dedi. Ben de 'Barış istiyorum' diyorum. Kimse beni gelip almıyor. Eminim ki almaz da. Barış dediği için biri hapse atılır mı? Böyle aptalca bir cümle olabilir mi?" şeklinde konuşmuştu. 
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!