banner2

Pera Palas oteli nerede, ne zaman yapıldı? Pera Palas otelinin sahibi kim?

Hazal Kaya'nın başrolünde olduğu Pera Palas'ta Gece Yarısı dizisi Netflix platformunda yayınlandı. Hal böyle olunca diziyi izleyenler ve sosyal medya kullanıcıları, "Pera Palas oteli nerede, ne zaman yapıldı? Pera Palas otelinin sahibi kim?" sorularının yanıtlarını arar oldu. İşte detaylar...

Kültür / Sanat 03.03.2022, 16:51
Abone ol
Pera Palas oteli nerede, ne zaman yapıldı? Pera Palas otelinin sahibi kim?

Netflix platformunda yayına giren, Hazal Kaya ve Selahattin Paşalı'nın başrollerinde olduğu Pera Palas'ta Gece Yarısı dizisi, ilgileri üzerine toplamaya başladı. Bu sebeple, dizi hakkında sosyal medya kullanıcıları araştırma yapmaya koyuldu. Peki, Pera Palas oteli nerede, ne zaman yapıldı? Pera Palas otelinin sahibi kim? İşte merak edilen soruların yanıtları...

PERA PALAS OTELİ GERÇEKTE VAR MI? PERA PALAS OTELİ NEREDE?

Yayınlandığı ilk günden beri adından söz ettiren Pera Palas'ta Gece Yarısı dizisi hakkında sürekli araştırmalar yapılıyor. Dizinin çekildiği otel hakkında izleyiciler sorular soruyor. Hazal Kaya'nın başrol oynadığı dizinin çekildiği otel, Pera Palace Hotel gerçek bir oteldir ve İstanbul, Beyoğlu, Tepebaşı'nda, Meşrutiyet Caddesi üzerinde yer alan müze otel şeklinde hizmet vermektedir.

PERA PALAS OTELİ NEREDE?

Pera Palas oteli, İstanbul'un Beyoğlu semtindedir. Tam olarak açık adresi şöyle; Evliya Çelebi, Meşrutiyet Caddesi, Tepebaşı Cd. No:52, 34430 Beyoğlu-İstanbul.

PERA PALAS OTEL TARİHÇESİ

Orient Express'in yüksek standartlarını karşılamak amacıyla 1895 yılında kurulan Pera Palas oteli, Tepebaşı bölgesindedir. Orient Express’in o dönemki sahibi olan La Compagnie Internationale des Wagons-Lits et des Grands Express Européens, 1896 yılında kendi işletme şirketini kurarak Levanten mimar Alexandre Vallaury’nin tasarladığı Pera Palace Hotel’in yarı mülkiyetini aldı. Birinci Dünya Savaşı'na kadar oldukça dolu bir dönem geçiren otel,  İstanbul’da Osmanlı sarayları dışında elektriğin verildiği, ilk elektrikli asansörün ve ilk akar sıcak suyun bulunduğu binaydı. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!