Patatesin içine gül sapı yerleştirdi 1 hafta sonra gözlerine inanamadı! Muhteşem görüntüyü görenler hemen evinde deniyor!

Sosyal medyada yayılan bir video görenleri kendine hayran bıraktı. Patates ve gül sapının birleşimi büyüleyici bir şekil alınca, görenler bunu evlerinde uygulamaya başladı.

Kültür / Sanat 23.12.2021, 12:55
Patatesin içine gül sapı yerleştirdi 1 hafta sonra gözlerine inanamadı! Muhteşem görüntüyü görenler hemen evinde deniyor!

Çiçeklerin pahalı oluşu ve evinizde görsel güzellik yaşamak istemeniz sizi farklı arayışlara ittiyse tam da doğru yerdesiniz. Bu büyüleyici formül ile çok ucuza muhteşem bir görsellik elde edebilirsiniz.

BİR GÜL VE BİR PATATES

Hepimizin, kendi çiçek bahçemizi oluşturacak kadar yeşil alanımız ne yazık ki bulunmuyor. Neyse ki, elimizde, farkında bile olmadan kendi güllerinizi yetiştirmenizi sağlayacak muhteşem bir ipucumuz var. Yeşil alana hiç ihtiyacınız yok ve bir daha asla çiçeksiz kalmayacaksınız. Kulağa muhteşem geliyor, değil mi? Herkes güzel bir gül demetini sever ve bu numara sayesinde herkes gül dolu bahçeye sahip olabilecek.Tek ihtiyacınız olan bir tane gül, bir tane patates, bir plastik şişe, biraz saksı toprağı ve bir de saksı.

Gül ve patates mi? Evet, doğru duydunuz! Bu ipucumuz kulağa çok garip geliyor olabilir, ama kesinlikle işe yaryacak.

Nasıl Yapılır?

Sevdiğiniz bir gül seçin, tüm yapraklarını koparın ve gülün başını çapraz olarak kesin (çiçekten yaklaşık 3 santimetre). Eğer çiçek hala güzel görünüyorsa, minik bir vazoya koyabilirsiniz; gerçekten çok sevimli görünecektir.

Patatesi alın ve gül sapı genişliğinde bir delik açın; sapın deliğin içinde kımıldamadığından emin olun. Saksının dibine 5 santimetre saksı toprağı dökün ve patatesi üzerine yerleştirin. Saksının geri kalanını saksı toprağı ile doldurun. Plastik şişenizin alt kısmını kesin ve topraktan çıkan sapın üzerine dikkatlice yerleştirin. Zaman zaman gülü (şişenin etrafından) sulayın ve güllerinizin eskisi gibi büyümesini izleyin.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!