banner2

La Casa de Papel bitti ama hafızalarda taze! O sahne tekrar gündem oldu! Netflix'e dava açılsa yeridir

Yayınlandığı ilk günden itibaren dünyanın gündemine oturan Netflix dizisi La Casa de Papel, 5. Sezon İkinci Kısım ile final yaptı. Dizinin son sezonunda geçen sahneler izleyicileri ekrana kilitledi.

Kültür / Sanat 07.09.2022, 17:10 07.09.2022, 17:28
Abone ol
La Casa de Papel bitti ama hafızalarda taze! O sahne tekrar gündem oldu! Netflix'e dava açılsa yeridir

Netflix'in en çok izlenen yapımları arasında yer alan İspanyol dizisi La Casa de Papel, çok konuşulacak bölümlerle birlikte final yaptı.

Profesör liderliğinde Merkez Bankası'nı soyan ekip, akıl oyunları ve kovalamaca sahneleriyle izleyicilerin hafızalarında uzun zaman yer etmeye devam edecek.

la casa de papel merkez bankası

O SAHNE ÇOK KONUŞULDU

5 sezon boyunca Netflix izleyicisini ekrana kilitleyen La Casa de Papel'in son bölümüne Profesör Sergio Marquina, Lizbon Raquel Murillo ve Luis Tamayo arasındaki pazarlık damga vurdu.

Sinsi bir planla 90 ton altını Merkez Bankası'ndan çıkaran Profesör, teslim olarak ordunun işgal ettiği Merkez Bankası'na girdi. İçeri girişinde inanılmaz bir halk desteği vardı. 

Tamayo, savaşı kazandığını düşünürken Profesör'ün oyununa geldi. İspanya ulusal rezervi çalınmıştı. Bunun neticesinde İspanya devleti iflas etti.

 

Tamayo da ülkenin batışını engellemek için Profesör ile anlaşma yoluna gitti. Ulusal rezerv pirinç altınlarla değiştirildi ve bu şekilde hırsızlar ile devlet arasında yüz yıllar boyu sürecek bir anlaşma yapıldı. 

La Casa de Papel'deki bu sahne İspanya'yı karıştırdı. İspanyol kurnazlığına atıfta bulunulan diziye bazı izleyiciler 'Ulusal değerlerimizi aşağılıyorlar, Netflix'e dava açılmalı' diyerek tepki gösterdi.

Söz konusu sahnede şu ifadeler yer alıyordu:

“Hiçbir şey bırakmamışlar. Tüm ulusal rezervi almışlar, bu ne demek biliyor musunuz? Ulusal rezerv bir ülkenin kredisidir, ödeme gücüdür, teminatıdır anladınız mı?"

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!