banner2

Kemerburgaz Kent Ormanı nerede? Kemerburgaz Kent Ormanı giriş ücreti ve piknik alanları neler?

Kemerburgaz Kent Ormanı görenleri büyülemeye devam ediyor. Peki; Kemerburgaz Kent Ormanı nerede? Kemerburgaz Kent Ormanı'na nasıl gidilir? Kemerburgaz Kent Ormanı giriş ücreti ne kadar? Kemerburgaz Kent Ormanı piknik alanları neler? Detayları haberimizde...

Kültür / Sanat 22.11.2021, 13:26 22.11.2021, 13:32
Abone ol
Kemerburgaz Kent Ormanı nerede? Kemerburgaz Kent Ormanı giriş ücreti ve piknik alanları neler?

Kemerburgaz Kent Ormanı eşsiz manzarası ve doğanın tüm renklerini barındırmasıyla son zamanlarda oldukça popüler hale geldi. Buranın methini duyan kullanıcılar arama motorlarına; Kemerburgaz Kent Ormanı'na nasıl gidilir? Kemerburgaz Kent Ormanı nerede? Kemerburgaz Kent Ormanı giriş ücreti ne kadar? Kemerburgaz Kent Ormanı piknik alanları neler? gibi sorulara yanıt aradılar. Bizler de haberimizde tüm detaylarıyla anlattık.

KEMERBURGAZ KENT ORMANI NEREDE?

Kemerburgaz kent ormanı 2019 yılından itibaren yerli ve yabancı turistleri ağırlamaya devam ediyor. İstanbul'un kalabalığından ve gürültüsünden uzaklaşmak isteyip doğayla iç içe zaman geçirmek isteyenleri tercih sebebi olan Kemerburgaz kent ormanı, İstanbul'un Avrupa Yakası'nda olan Eyüpsultan ilçesinin Kemerburgaz mevkiinde yer alıyor. İBB tarafından faaliyete sokulan Kemerburgaz kent ormanı, 26 Ekim 2019 yılından itibaren ziyaretçilere ev sahipliği yapıyor. Göktürk ve Kemerburgaz'a yakın olan parkın hafta sonu İstanbulluların uğrak mekanlarından biri olma sebebi hem İstanbul içinde oluşu hem de birçok aktivite ile keyifli zaman geçirmeye olan tanımasıdır.

KEMERBURGAZ KENT ORMANI YAPILACAK AKTİVİTELER

Kemerburgaz kent ormanında çeşitli aktiviteler ile oldukça keyifli zaman geçirmeniz mümkündür. 

Bisiklet Binmek, Baraj Gölü ve Dinlenme alanlarından sevdiklerinizle vakit geçirmek, içerinde yer alan saha sayesinde futbol oynamak, uçurtma atölyesinde uçurtma yapmak ve uçurmak, El sanatları satış biriminde el sanatı ürünler yapıp satmak, yürüyüş yapmak, büyükbaş ve küçükbaş hayvan ahırlarını ziyaret ederek hayvancılık hakkında gözlemleme yapmak, kamp yapmak gibi birçok aktivitede bulunabilirsiniz.

KEMERBURGAZ KENT ORMANI ZİYARET SAATİ VE GİRİŞ ÜCRETİ NEDİR?

Giriş ücretleri sırasıyla;

Motosiklet: 10 TL

Otomobil: 15 TL

Küçük Minibüs: 45 TL

Büyük Minibüs: 80 TL

Otobüs: 125 TL

Ziyaret Saatleri: Kemerburgaz Kent Ormanı'na 09:00 - 18:00 arasında gelebilirsiniz.

KEMERBURGAZ KENT ORMANIKEMERBURGAZ KENT ORMANI ULAŞIM BİLGİLERİ

Kemerburgaz Kent Ormanı Adres: Göktürk Merkez, Pirinççi Köyü Kemerburgaz Yolu, PK: 34077 - Eyüpsultan / İstanbul

Kemerburgaz Kent Ormanı Nerede: İstanbul'un Eyüpsultan ilçesine bağlı olan park Göktürk'te yer  alıyor.

Nasıl Gidilir: Parka gitmek için çeşitli yolları tercih edebilirsiniz. Hasdal üzerinden otobandan ormana gitmek isterseniz İstanbul Havalimanı takip edebilirsiniz. Kemerburgaz tabelalarına varana dek ilerlemeleli ve U dönüşü yaparak kent ormanına girmelisiniz.

Kemerburgaz Kent Ormanı Otobüsle Nasıl Gidilir: Kent ormanına direkt giden bir toplu taşıma yok. 48 Göktürk numaralı otobüsler bir noktaya kadar sizi götürüyor fakat kalan yolu yürümek zorunda kalacaksınız. Otobüsün bıraktığı noktadan dümdüz yürürseniz Kent Ormanı'na ulaşacaksınız.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!