İslam Medeniyetleri Müzesi nerede? İslam Medeniyetleri Müzesi açıldı mı?

8 Nisan Cuma günü 39. Türkiye Kitap ve Kültür Fuarında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yaptığı açıklamadan sonra vatandaşlar, "İslam Medeniyetleri Müzesi nerede? İslam Medeniyetleri Müzesi açıldı mı?" sorularının yanıtlarını arar oldu. İşte detaylar...

Kültür / Sanat 08.04.2022, 17:07 08.04.2022, 17:14
Abone ol
İslam Medeniyetleri Müzesi nerede? İslam Medeniyetleri Müzesi açıldı mı?

39. Türkiye Kitap ve Kültür Fuarında yaptığı açıklamalar ile İslam Medeniyetleri Müzesi'ni gündem yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, vatandaşlara müjdeli haberi verdi. Merak edilen, "İslam Medeniyetleri Müzesi nerede? İslam Medeniyetleri Müzesi açıldı mı?" sorularının yanıtlarını haberimizin devamında bulabilirsiniz.

İSLAM MEDENİYETLERİ MÜZESİ NEREDE?

İslam Medeniyetleri Müzesi konum olarak, Büyük Çamlıca Camii Külliyesi`nde bulunuyor.

İSLAM MEDENİYETLERİ MÜZESİ AÇILDI MI?

İslam Medeniyetleri Müzesi 8 Nisan 2022 Cuma (bugün) Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla açıldı.

İSLAM MEDENİYETLERİ MÜZESİ'NDE NELER VAR?

7. yüzyıldan 19. yüzyıla kadar İslam sanatının gelişimini yansıtan 800e yakın eserin sergilendiği müze, Türk Dokuma Sanatı, Hz. Peygambere Atfedilen Eserler, İslam Sanatında Mimari ve Dekoratif Ögeler, İlk Mabet Kabe, Şam Evrakı, Kuran-ı Kerim ve Mahfazaları, İslamda Bilim, Berat ve Fermanlar, Hüsn-i Hat, Tılsımlı Gömlekler, Osmanlıda Giyim, Destimal Geleneği, Sanduka Puşideleri, İslamda Fetih, Türk Çini Sanatı, İslami Sikkeler olmak üzere 15 tematik bölümden oluşuyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!