Yandex Metrica

Sitede Ara

İngiliz kralı bile konaklamış! Pera Palas otelde kalan ünlüler kimlerdir?

İngiliz kralı bile konaklamış! Pera Palas otelde kalan ünlüler kimlerdir?

Netflix dizisi olan Pera Palas'ta Gece Yarısı ile gündeme gelen Pera Palas oteli internette aranmaya başladı. Pera Palas oteli birçok ünlü isme ev sahipliği yaptı. Peki İngiliz kralının bile konakladığı Pera Palas otelinde kalan ünlüler kimlerdir?

Kültür / Sanat

08.04.2024, 16:13

Netflix'in Pera Palas'ta Gece Yarısı dizisiyle gündeme gelen Pera Palas oteli internet kullanıcıları tarafından merak edilmeye başladı. Peki İngiliz kralının bile konakladığı Pera Palas otelinde kalan ünlüler kimlerdir?

PERA PALAS OTELİNDE KALAN ÜNLÜLER KİMLERDİR?

Pera Palas oteli tarih boyunca birçok bilinen isme ev sahipliği yaptı. Pera Palas otelde konaklayan ünlü isimler internette araştırılmaya başladı. Pera Palas otelinde kalan ünlü isimler ise şöyle:

Mustafa Kemal Atatürk
İngiliz Kralı VIII. Edward
İran Şahı Mehmet Ali Kaçar
Reza Pehlevi
 Sırbistan Kralı Pierre
Almanya Büyükelçisi Von Papen
Agatha Christie
Ernest Hemingway
Greta Garbo
Josephine Baker

PERA PALAS OTELİ VE ATATÜRK İLİŞKİSİ NEDİR?

Pera Palas oteli 126 yıl boyunca tarihi anlamda pek çok önemli şahsiyete ev sahipliği yapmıştır. Bu isimler içinde en önemlisi  Mustafa Kemal Atatürk’tür. Atatürk, Pera Palas otelin 101 numaralı odasında konaklamış ve en kritik dönemlerde ülkenin büyük önem taşıyan kararlarını orada gerçekleştirmiştir. Mustafa Kemal Atatürk ve tarihin en önemli yaşanmışlıklarına ev sahipliği yapan Pera Palas otelin 101 numaralı odası günümüzde müze odası şeklindedir.  target="_blank">Atatürk’ün kaldığı 101 numaralı oda her gün 10.00 – 11.00 ve 15.00 – 16.00 saatleri arasında gezilebiliyor.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading