Yandex Metrica

Sitede Ara

İletişim Başkanı Altun'dan yeni kitap: Türkiye'nin krizlerin çözümündeki rolünü yazdı

İletişim Başkanı Altun'dan yeni kitap: Türkiye'nin krizlerin çözümündeki rolünü yazdı

İletişim Başkanı Fahrettin Altun'un yeni kitabı "İstikrarlaştırıcı Güç Türkiye" Paradigma yayınlarından çıktı. Kitap, yakın dönemde yaşanan krizlerin çözümü için Türkiye’nin ortaya koyduğu çabayı ele alıyor.

Kültür / Sanat

23.01.2024, 22:15

İleşitişim Başkanı Fahrettin Altun tarafından kaleme alınan "İstikrarlaştırıcı Güç Türkiye" isimli kitap Paradigma Yayınları aracılığıyla raflardeki yerini aldı. Kitap, yakın dönemde yakın ya da uzak farketmeksizin dünya genelinde yaşanan krizlerde  Türkiye’nin çözüm odaklı politikaları ve gösterdiği çabayı ele alıyor.

AKTÖRLER DEĞİŞSE DE TÜRKİYE'NİN TUTUMU DEĞİŞMİYOR: BARIŞ!

Kitabın yayınevi tarafından yapılan tanıtım metninde şu ifadelere yer verildi: "Aktörler ve coğrafyalar farklılaşsa da Türkiye’nin barış ve istikrar için gösterdiği gayret değişmiyor. 
ABD’nin Irak ve Afganistan’ı işgali, Suriye başta olmak üzere Arap Baharı sonrası iç savaş sarmalına giren bölge ülkeleri, Doğu Akdeniz’deki mücadele, savaş ve kıtlık gibi nedenlerle yerlerinden ayrılmak zorunda kalan milyonlarca insan ve salgın karşısında aciz kalan büyük güçler…

ULUSLARARASI SİSTEME ELEŞTİRİ

Yakın tarihte şahit olduğumuz bu olaylar büyük trajedilere yol açtı. Barış ve adalet sağlaması beklenen uluslararası sistem bu ve benzeri krizlere cevap veremedi. Ortaya çıkan sıkıntılar Türkiye’yi de yakından etkiledi.

Bütün bunlara rağmen Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın tecrübesi ve liderliğiyle Türkiye’nin kapasitesi birleşince sadece bölgesel değil küresel ölçekte de birçok mesele büyük maliyetler ortaya çıkmadan çözüldü. 

SURİYE, RUSYA-UKRAYNA SAVAŞI, PANDEMİ...

Suriye’de yerlerinden edilen milyonların hayatının kurtarılmasından İran’la nükleer müzakerelere, Rusya-Ukrayna savaşındaki ateşkes çabalarından salgın sırasında yardım ulaştırılan ülkelere kadar pek çok konuda Türkiye’nin attığı adımlar bütün dünyanın takdirini topladı.

Aktörler ve coğrafyalar farklılaşsa da Türkiye’nin barış ve istikrar için gösterdiği gayret değişmiyor. İstikrarlaştırıcı Güç Türkiye yakın dönemde yaşanan krizlerin çözümü için Türkiye’nin ortaya koyduğu çabayı ele alıyor."

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading