Yandex Metrica

Sitede Ara

GNS ile ücretsiz MüzeKart nasıl alınır? Ücretsiz MüzeKart başvuru ekranı:

GNS ile ücretsiz MüzeKart nasıl alınır? Ücretsiz MüzeKart başvuru ekranı:

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu'nun açıklama yapmasından hemen sonra sanatsever vatandaşlar, "GNS ile ücretsiz MüzeKart nasıl alınır? Ücretsiz MüzeKart başvuru ekranı:" sorularının yanıtlarını araştırmaya başladı. İşte detaylar...

Kültür / Sanat

16.03.2024, 12:46

Müzekart GNS'nin ne anlama geldiği ve ne işe yaradığı sanatsever vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Peki, GNS ile ücretsiz MüzeKart nasıl alınır? Ücretsiz MüzeKart başvuru ekranı ne? İşte merak edilen soruların yanıtları...

MÜZEKART GNS NEDİR?

Müzekart 18-25 yaş arasındaki tüm gençlere “Genç Ne Sever” platformu tarafından hediye edilen, 300’den fazla müze ve ören yerini 1 Temmuz – 1 Ekim 2022 tarihleri arasında ziyaret edebilme imkanı sağlayan dijital bir karttır.

ÜCRETSİZ MÜZEKART NASIL ALINIR?

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu, kartların "gencnesever.com" internet sitesi üzerinden alınabileceğini açıkladı ve şöyle dedi:

"Sayın Cumhurbaşkanı'mız yaz dönemi seyahat seven genç arkadaşlarımız için muhteşem bir haber vermişti. Gençlerimiz, 15 Temmuz-1 Eylül'de 81 ilde seçilen yurtlarımızda ücretsiz konaklama imkanına kavuşmuştu. Bu çalışmanın; genç seyyahlar için, ülkemizi gezmek isteyen, kültürel zenginliğimizi tecrübe etmek isteyen gençlerimiz için çok önemli bir fırsat olduğunu düşünüyorum. Gençlerimizin yoğun bir şekilde bu fırsatı değerlendireceğine inanıyorum. Şimdi başka bir sürprizimiz var. Yaz dönemi için yurtlarımızı ücretsiz olarak açtık, şimdi de müzeleri ücretsiz hale getiriyoruz. 18-25 yaş aralığındaki tüm gençlere, müze ve ören yerlerine tamamen ücretsiz girebilecekleri bir Müzekart GNS hediye ediyoruz. Gençler yola çıkacak, konaklamalarını 81 ilimizdeki yurtlarda yapacaklar ve bu seyahatlerinde bakanlığımızın misafiri olarak, Galata Kulesi, Göreme Açık Hava Müzesi, Resim Heykel müzesi, Pamukkale Travertenleri, Zeugma Müzesi gibi 300'den fazla müzeyi ziyaret edecekler."

MÜZEKART BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

İlk olarak site içerisinde bulunan kayıt formunu doğru ve eksiksiz şekilde doldurmalısınız. Ardından sistemin sizi yönlendireceği muze.gov.tr adresinden başvurunu tamamlamalısınız.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading