banner2

Doğu Ekspresi bekleyenlere müjde! Seferler başlıyor! Doğu Ekspresi biletler ne kadar?

Turistik Doğu Ekspresi'nde seferlerin başlayacağı tarih belli oldu. Tren biletleri de bin 300 liradan satışa sunuldu.

Kültür / Sanat 07.11.2022, 20:32 07.11.2022, 20:52
Abone ol
Doğu Ekspresi bekleyenlere müjde! Seferler başlıyor! Doğu Ekspresi biletler ne kadar?

Doğu Ekspresi, vatandaşlardan yoğun ilgi görmeye devam ediyor. Ankara-Kars arasında sefer yapan Turistik Doğu Ekspresi seferlerinin başlayacağı tarih belli oldu. Kars Turizm Birliği Başkanı Halit Özer, Kars'ın Doğu Ekspresi ile önemli bir turizm ivmesi kazandığına dikkat çekti.

2023 yılı kış sezonunda 300 binden fazla turist ağırlamayı hedeflediklerini belirten Halit Özer, seferlerin bir an önce başlamasını istediklerini ifade etti. 

"BÜYÜK BİR TURİZM HEYECANI VAR"

"Özer, Doğu Ekspresi ve Turistik Doğu Ekspresi ikiye bölündü. Turistik Doğu Ekspresi daha çok turizm amaçlı seyahat sunarken, Doğu Ekspresi normal seferlerine devam ediyor. Doğu Ekspresi ilimize her gün seyahat eden bir tren seferi, Turistik Doğu Ekspresi ise sadece kış aylarında haftanın 3 günü Ankara’dan hareket ederek Kars’a gelen trenimiz, yoğunluk geçen yıla nazaran bu yıl 2 katına çıkmış, bölgede büyük bir turizm heyecanı var." dedi.

BİLET FİYATLARI BELLİ OLDU

Turistik Doğu Ekspresi'nin 6 vagon olarak sefer yaptığını, 5 vagonun seyahat acenteleri aracılığıyla satıldığını, 1 vagonun ise TCDD aracılığıyla satıldığını ifade eden Özer, şu ifadeleri kullandı:

"Doğu Ekspresi bilet satışlarını yine internet üzerinden, TCDD’nin bilet satış sitelerinden alabiliyorlar. Turistik Doğu Ekspresi’nin de vagonlarının bir kısmını yine internet sitelerinden, bazılarını da tur niteliği kapsamında seyehat acentelerinden alabiliyorlar. Turistik Doğu Ekspresi’nin kişi başı bilet fiyatı 1300 lira, Doğu Ekspresi’nin ise 270 liradan satılıyor"

12 ARALIK'TA BAŞLAYACAK

İlk seferin 12 Aralık'ta Ankara'dan başlayacağını söyleyen Halit Özer, "Kars ve bölge turizmcilerinin beklentisi daha fazla insan ağırlamak ve insanlara yeme, içme ve transfer anlamında daha kaliteli hizmet vermek, Kars’ta otel sayısı 7'lerde iken, bu sayı 40’ın üzerine çıktı. İlimize gelen insan sayısı 30-40 binlerde iken bu sayı 200 bini aştı. Umut ediyoruz 2023 kış sezonu sonrasında 300 binin üzerinde turist ağırlamayı planlıyoruz." diye konuştu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!