banner2

Cem Yılmaz kimdir?

Cem Yılmaz kimdir? Cem Yılmaz aslen nerelidir? Cem Yılmaz'ın sevgilisi kim? Ünlü komedyen Cem Yılmaz'a dair merak edilen her şey...

Kültür / Sanat 03.07.2021, 14:34 03.07.2021, 15:51
Abone ol
Cem Yılmaz kimdir?

Sinema oyuncusu, komedyen ve yönetmen Cem Yılmaz merak ediliyor. Erşan Kuneri dizisinin çekimlerine başlayan Cem Yılmaz ile ilgili her şey araştırılıyor. Cem Yılmaz kimdir, aslen nerelidir? İşte ünlü komedyenin hayatı...

CEM YILMAZ KİMDİR?

Cem Yılmaz, 23 Nisan 1973 tarihinde İstanbul'da dünyaya geldi. Karikatüre ilgisi ve yeteneği olan komedyen, Boğaziçi Üniversitesi Turizm ve Otelcilik bölümünde okuduğu sırada Leman isimli mizah dergisinde çalışmaya başladı. İlk stand-up gösterisini 1995'te Leman Kültür Merkezi'nde gerçekleştirdikten sonra Beşiktaş Kültür Merkezi'nde sahne almaya başladı. 2001 yılında sene sonuna kadar 1200'den fazla gösteriye çıktı. 

CEM YILMAZ ASLEN NERELİDİR?

Aslen Sivas'lı olan Cem Yılmaz, İlköğrenimini Mehmet Akif İlkokulunda tamamladı. Ortaokulu Bahçelievler Kazım Karabekir Ortaokulu'nda bitiren oyuncu, lise öğrenimini ise Etiler Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi'nde gördü.

Türkiye'nin yanı sıra Avrupa ve Amerika'da da sahne almaya başlayan ünlü oyuncu, bugüne kadar 4 binden fazla kez sahneye çıktı.

1998 yılında 'Her Şey Çok Güzel Olacak' isimli filmle beyaz perdeye adım atan Yılmaz, filmde Mazhar Alanson ile birlikte başrolleri paylaştı. Vizontele, Organize İşler, Hokkabaz, G.O.R.A, A.R.O.G ve Yahşi Batı gibi sevilen filmlerde rol aldı.

Ünlü oyuncu, sahne gösterileri ve filmlerin yanı sıra birçok markanın da reklam yüzü oldu. "Panasonic" reklamlarının radyo spotlarıyla iki kez Kristal Elma Ödülü'nün sahibi oldu. Ayrıca Opet, İş Bankası, Telekom, Doritos, Mavi Jeans gibi markaların reklamlarında oynadı. 

Cem Yılmaz, 10 Mart 2012 tarihinde Ahu Yağtu ile nikah masasına oturdu. Kemal isminde bir çocukları olan çift, 24 Aralık 2013 tarihinde tek celsede boşandı.

Cem Yılmaz'ın son gösterisi olan CM101MMXI FUNDAMENTALS, 2013 yılının oscak ayında aynı isimle sinemalarda gösterime girdi. 

2014 yılında "Pek Yakında" adlı sinema filminin senaristliğini ve yönetmenliğini üstlendi. Ayrıca filmde Ozan Güven, Zafer Algöz, Ayşen Gruda, Özkan Uğur, Tülin Özen, Çağlar Çorumlu ile birlikte rol aldı. 2016 yılında ise Yüksel Aksu'nun yazıp yönettiği "İftarlık Gazoz"un başrolünü üstlendi.

CEM YILMAZ'IN SEVGİLİSİ KİMDİR?

Cem Yılmaz, 2018 yılında Defne Samyeli ile aşk yaşamaya başlamış ancak ikili geçtiğimiz yıl ayrılmıştı. Sonrasında oyuncunun, meslektaşı olan Serenay Sarıkaya ile ilişkisi olduğu ortaya çıkmıştı. İkili bu yılın başlarında birlikteliklerini noktalamıştı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!