Yandex Metrica

Sitede Ara

Buse Terim hapse mi girecek? Buse Terim neden yargılanıyor?

Buse Terim hapse mi girecek? Buse Terim neden yargılanıyor?

Teknik direktör Fatih Terim'in kızı Buse Terim hakkında 3 yıla kadar hapis isteniyor. Peki, Buse Terim hapse mi girecek? Buse Terim neden yargılanıyor? İşte detaylar...

Kültür / Sanat

23.01.2024, 19:01

Moda dünyasında kendini tanıtmış ve kendi markasını kurmuş olan Buse Terim'in başı derde girdi. Hakkında 3 yıl hapis istenen Buse Terim sosyal medyanın gündemine geldi. Peki, Buse Terim hapse mi girecek? Buse Terim neden yargılanıyor? İşte merak edilen soruların yanıtları...

BUSE TERİM HAPSE Mİ GİRECEK?

Kendi markasını oluşturmuş olan teknik direktör Fatih Terim'in kızı Buse Terim kullandığı bir logo yüzünden davalık oldu. Buse Terim Bahçekapılı, sahibi olduğu markayı, iş insanı İbrahim Salman'a ait bir logoyla tanıttığı gerekçesiyle Salman'ın ihbarı sonrası Buse Terim hakkında marka hakkını ihlal suçundan 3 seneye kadar hapis istemiyle dava açıldı.

HAKİM KARŞISINA ÇIKACAK

Fatih Terim'in kızı Buse Terim, markasını 2013 yılında tescil ettirmişti. İş insanı İbrahim Salman, bir süre önce Terim'in kendisine ait olan logoyu kullanarak tanıtım yapmaya başladığı iddiasında bulundu. Haksız rekabet oluşturduğu iddiasıyla Buse Terim hakkında suç duyurusunda bulundu. Terim ise iddiaları reddederek tespit davası açtı. Geçtiğimiz günlerde olayla ilgili soruşturma başlatıldı. Savcılık yürütülen soruşturma sonunda Buse Terim hakkında, marka hakkını ihlal suçundan dava açtı.

Hazırlanan iddianamede, Salman'ın sahibi olduğu firmanın internet sitelerinde ve sosyal medya hesabında müştekiye ait markanın izin almaksızın ticari amaçlı marka hakkını ihlal suçunun unsurlarını oluşturduğu ifade edildi. 3 seneye kadar hapis cezası istenen Terim, ilerleyen günlerde hakim karşısına çıkacak.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading