banner2

Bayramda nereye gidilir? Bayramda gezilecek yerler neresi?

Bayram yaklaşırken gezilebilecek yerler hakkında bilgi toplanıyor. Bayram tatilinde İstanbul'da olacaklar zamanını güzel geçirmek için soluğu internetin başında aldı. İstanbul'da yaşayıp, bayramda İstanbul'da olacaklar eğlenmek, farklı aktivelerde bulunmak için yeni yerler keşfetmek istiyor. Peki bayramda nereye gidilir? Bayramda gezilecek yerler neresi?

Kültür / Sanat 06.07.2022, 11:42 06.07.2022, 11:52
Abone ol
Bayramda nereye gidilir? Bayramda gezilecek yerler neresi?

Kurban Bayramı yaklaşırken bayramda gidilebilecek yerler hakkında aramalar çoğaldı. İstanbul'da ikamet eden ya da bayramda İstanbul'a gelenler gezilebilecek yerleri öğrenmek istiyor. Hem eğlenmek, hem gezmek hem de güzel vakit geçirmek için aktivite seçenekleri hakkında bilgi toplanıyor. Peki bayramda nereye gidilir? Bayramda gezilecek yerler neresi?

BAYRAMDA NEREYE GİDİLİR?

VIALAND TEMA PARK

Vialand Tema Park Eyüp'te bulunmaktadır. Tema Park'ta birbirinden farklı ve her yaş grubuna uygun olarak hazırlanan oyuncaklara binerek eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. Vialand Tema Park'ta nefeskesen, maceraperest, viking, 360, zindan, adalet kulesi gibi birbirinden heyecanlı ve adrenalin dolu oyuncaklara binilebilir. Bunun dışında çocuklar için de birbirinden farklı oyuncaklar bulunmaktadır.

İSTANBUL AKVARYUM

Florya'da bulunan İstanbul Akvaryum'da birbirinden farklı yüzlerce balık türü, bitki örtüsü, sürüngenleri görebilirsiniz. Hem çocuklarınız  için unutulmaz bir gezi, hem başka yerde göremeyeceğiniz, sizi büyülecek balık türleri ile eğlenceli bir bayram aktivitesi yapabilirsiniz. Ayrıca istanbul Akvaryum'da cafeler de bulunmaktadır. 

ANADOLUHİSARI-RUMELİHİSARI

Anadoluhisarı ve Rumelihisarı birbirine çok benzeyen yerlerdir. Anadoluhisarı Beykoz'da, Rumelihisarı ise Sarıyer'de bulunmaktadır. Bu iki şaheser karşı karşıya bulunmaktadır. Mutlaka gidilip görülmesi gereken yerlerden biri olan Rumelihisarı ve Anadoluhisarı, çevresindeki doğal güzellikleri sebebiyle de güzel vakit geçirebilirsiniz.

PİERRE LOTİ TEPESİ

Eyüp'te bulunan Pierre Loti Tepesi'nde  manzara eşliğinde bir kahve içip İstanbul'un güzelliğini seyredebilirsiniz. Haliç'in manzarasını izleyeceğiniz Pierre Loti Tepesi'nde tarih kokusunu ciğerlerinize kadar çekebilirsiniz. Ayrıca bölge, Evliya Çelebi'nin Seyahatnamesi'nde "İdris Köşkü Mesiresi" olarak geçmektedir. Bölgeyle ilgili çeşitli rivayetler bulunsa da en bilineni Türkiye'yi ikinci vatanı olarak gören Pierre Loti'nin o zamanlarda, Rabia Kadın Kahvesi olarak bilinen tepedeki kahveye çok sık gelip Haliç'e Aziyade  isimli romanınını yazdığı söylenir. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!