banner2

Altın Portakal jürileri belli oldu!

Bu sene 59'uncusu gerçekleşecek olan Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde Ulusal Belgesel ve Kısa Metraj Film kategorisinde yarışacak filmler ve jüri üyeleri açıklandı.

Kültür / Sanat 08.09.2022, 13:10 08.09.2022, 13:13
Abone ol
Altın Portakal jürileri belli oldu!

Kültür ve Turizm Bakanlığı desteğiyle 1-8 Ekim tarihlerinde düzenlenecek olan festival için hazırlıklar devam ediyor.

Antalya Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde yapılacak olan festivalde Doç. Dr. Ahmet Gürata, Senem Erdine ile Engin Palabıyık'tan oluşan seçici kurul, Ulusal Belgesel ve Kısa Metraj Film yarışmalarında yer alacak eserleri kararlaştırdı.

ULUSAL BELGESEEL FİLM YARIŞMASI İÇİN 10 YAPIM SEÇİLDİ

Yılın en yeni belgesellerini yan yana getirecek Ulusal Belgesel Film Yarışması'na, 52 başvuru arasından 10 yapım seçildi.

Mümin Barış'ın yönettiği "23 Sentlik Asker", Somnur Vardar'ın yönettiği "Boşlukta", Ekin İlkbağ ve İdil Akkuş'un birlikte yönettikleri "Düet", Pınar Fontini'nin yönettiği "Filmin Adı Ne?", Murat Erün'ün yönettiği "Hatice", Mert Erez'in yönettiği "Iska", Metin Dağ'ın yönettiği "KAF KAF", Berna Gençalp'in yönettiği "Kim Mihri", Hazar Uyar'ın yönettiği "Plaza Köylüleri" ve Behçet Güleryüz'ün yönetmenliğini yaptığı "Seyirlik Bir Gariplik: Van Gölü Canavarı" bu yıl Altın Portakal için yarışacak.

Yarışmanın jürisi ise yönetmen-senarist Ceylan Özgün Özçelik, belgesel yönetmeni Elif Ergezen ve yönetmen Hilmi Etikan'dan oluştu.

ULUSAL KISA METRAJ FİLM YARIŞMASI'NDA 12 FİLM KARARLAŞTIRILDI

Altın Portakal'da, Ulusal Kısa Metraj Film Yarışması'nda gelen 167 başvuru arasından 12 film seçildi.

Yılmaz Özdil'in yönettiği "Aforoz", Barış Kefeli ve Nükhet Taneri'nin birlikte yönettikleri "Ben Tek Siz Hepiniz", Kasım Ördek'in yönettiği "Birlikte, Yalnız", Yağmur Mısırlıoğlu'nun yönettiği "Bugün Değil", Özgürcan Uzunyaşa'nın yönettiği "Cehennem Boş, Tüm Şeytanlar Burada", Esme Madra'nın yönettiği "Fırtına", Benhür Bolhava'nın yönettiği "Koyun", Emre Birişmen'in yönettiği "Kule", Turan Haste'nin yönettiği "Rutubet", Charles Emir Richards'ın yönettiği "Suriyeli Kozmonot", Deniz Telek'in yönettiği "Suyu Bulandıran Kız" ile R. Hakan Arslan ve Kerem Yükseloğlu'nun yönettikleri "Tek Yön", Altın Portakal'da yarışacak.

JÜRİDE EZGİ MOLA DA BULUNUYOR

Filmleri, oyuncu Ezgi Mola, sinema yazarı-senarist-yönetmen Melikşah Altuntaş ve yönetmen- senarist Nazlı Elif Durlu'dan oluşan jüri değerlendirecek.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!