banner2

Koronavirüs vaka sayısının 9 binin altına indiği açıklandı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüs vaka sayısının 9 binin altına indiğini açıkladı. Koca, "Gösterdiğimiz sabır meyvesini vermeye devam ediyor." dedi.

Sağlık 22.05.2021, 19:44 26.05.2021, 10:51
Abone ol
Koronavirüs vaka sayısının 9 binin altına indiği açıklandı

Türkiye'nin koronavirüsle mücadelesi devam ediyor. Son 24 saatte yapılan 216 bin 658 Kovid-19 testinde, 8 bin 697 kişinin testi pozitif çıktı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabından yaptığı açıklama ile vaka sayısının 9 binin altına indiğini duyurdu.

Fahrettin Koca, açıklamasında "Gösterdiğimiz sabır meyvesini vermeye devam ediyor. Bugün de 9 bin vaka sayısının altına indik. Düşüşü sürekli kılacak olan bizleriz. Bu güce güvenin." dedi.

"TÜRKİYE'NİN AŞI SORUNU BİTMİŞTİR"

Ahmet Hakan'a aşı ile ilgili yaptığı açıklamada "Türkiye'nin aşı sorunu bitmiştir." diyen Sağlık Bakanı Koca, "30 milyon aşıyı, 30 milyon kişiye yapacağız. Bu bizim için önemli bir kazanım olacak. Böylece yaza daha güvenli girmiş olacağız. Haziranda 20 yaş üstü herkes aşılanacak." ifadelerini kullandı.

"KISITLAMALAR AZALACAK"

Bakan Koca, aşının yaygın olarak yapılmasıyla birlikte kısıtlamaların da azaltılacağını söyleyerek "Artık kapanmadan ziyade kişisel korunmanın esas olduğu bir sürece geçeceğiz. Kişisel kontroller olacak, kişisel koruyucu tedbirleri artıracağız." dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!