banner2

Hindistan'dan Türkiye'ye teşekkür

Kovid-19'la mücadelesinde oldukça zorlu ve kritik günlerden geçen Hindistan, Türkiye'ye, gönderdiği iki kargo dolusu tıbbi malzeme desteği için teşekkür etti.

Sağlık 27.05.2021, 16:56 28.05.2021, 11:41
Abone ol
Hindistan'dan Türkiye'ye teşekkür

Yeni tip koronavirüs karşısında (Kovid-19) oldukça zorlu bir mücadele veren Hindistan'ın Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Arindam Bagchi, Türkiye'ye önceki gün gönderdiği tıbbi yardımlar için teşekkür etti.
Arindam Bagchi, yaptığı açıklamada, Türkiye'nin Hindistan’a yaptığı "dayanışma jestini" memnuniyetle karşıladıklarını belirterek, Türk Kızılay’a da teşekkürlerini sundu.

Diğer taraftan Hindistan'ın Ankara Büyükelçisi Sanjay Kumar Panda da Twitter hesabından paylaştığı gönderide, tıbbi malzemelerin ülkesi Hindistan için "kritik" olduğunu vurgulayarak, "Bu zor zamanlarda Hindistan'ın yanında olduğu için Türkiye'ye teşekkür ediyorum." dedi.

Türk Kızılay, Kovid-19 salgınından etkilenen Hindistan halkına destek olmak için iki kargo uçağı dolusu tıbbi malzemeyi Indira Gandhi Uluslararası Havaalanı'nda Hindistan Kızılhaçına teslim etti. Yardımlar arasında Kızılay Yardımlar arasında Türk Kızılay ve Sağlık Bakanlığınca hazırlanan 630 oksijen tüpü, 5 oksijen jenaratörü, 50 solunum cihazı, 50 bin ilaç ve çeşitli tıbbi malzemeler yer aldı.

Nüfusu 1,4 milyara yaklaşan Hindistan'da bugüne kadar 27 milyon 369 bin 93 Kovid-19 vakası tespit edilirken, virüs sebebiyle 315 bin 235 kişi yaşamını yitirdi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!