banner2

Yaşar Okuyan kimdir, CHP'den atıldı mı? Yaşar Okuyan CHP'den neden atıldı?

Yaşar Okuyan hakkında internette sıkça araştırma yapılıyor. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'i tehdit eden Yaşar Okuyan hakkında arama motorlarında, Yaşar Okuyan kimdir, CHP'den atıldı mı? Yaşar Okuyan CHP'den neden atıldı? sorularına yanıt aranıyor.

Kimdir 22.02.2023, 14:51 22.02.2023, 15:10
Abone ol
Yaşar Okuyan kimdir, CHP'den atıldı mı? Yaşar Okuyan CHP'den neden atıldı?

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'i tehdit eden Yaşar Okuyan hakkında vatandaşlar internette araştırma yapıyorlar. Özellikle, Yaşar Okuyan kimdir, CHP'den atıldı mı? Yaşar Okuyan CHP'den neden atıldı? sorularına yanıt aranıyor. Bizde sizler için bu soruların cevaplarını ve daha fazlasını haberimizde derledik.

YAŞAR OKUYAN CHP'DEN NEDEN ATILDI?

Eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı CHP'li Yaşar Okuyan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'i tehdit etmişti. Yaşar Okuyan "Eğer Meral Akşener masayı dağıtırsa elimde belgeler var onu sokağa çıkarmam" sözleriyle gündeme gelmişti.

İYİ Parti İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Grup Başkanvekili İbrahim Özkan "Bu yalancının Genel Başkanıma iftirası ortada dururken, bu görüntüyü paylaşmasını kabul etmiyorum" şeklinde tweet atmıştı.

Yaşanan bu tepkilerin sonrasında CHP'li Yaşar Okuyan'ın partiyle ilişiğinin kesildiği belirtildi.

YAŞAR OKUYAN KİMDİR?

Yaşar Okuyan, 1949 yılında İstanbul‘da doğmuştur.

Aslen Rize Çayeli Büyükköy’dendir. Arif Ekim adında kardeşi vardır.Ankara Atatürk Lisesi’nde okudu. İstanbul Gazetecilik Yüksek Okulundan mezun oldu. Bir dönem gazetecilik yaptı. 21 yıl çeşitli gazete, dergi ve ajansta muhabir, foto muhabir, istihbdürü ve Köşe Yazarı olarak görev yapmış ve sürekli Basın Kartı almaya hak kazanmıştır. İmbat Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı oldu.Aktif siyasete 1970’li yılların başında MHP‘de başladı. O sıralar Hergün gazetesinin köşe yazarı ve Ülkücü Gazeteciler Cemiyeti’nin başkanlığı yaptı. 12 Eylül 1980 Askeri Darbesi’nden sonra Yaşar Okuyan da gözaltına alındı.

1982 yılında hapisten çıkar çıkmaz İşadamı kimliği ile İmbat Fuarcılık ve bilahare Türker İnanoğlu ile Ulusal Video şirketlerini kurdu. Türkiye’nin ilk ciddi kitap fuarı organizasyonlarını İmbat Fuarcılık yaptı. ANAP kurulurken de Turgut Özal‘ın yanında yerini aldı.1991 yılında Mesut Yılmaz‘ın ANAP Genel Başkanlığı’na seçildiği kongrede aktif rol oynadı. Daha sonra da partide Genel Başkan Danışmanlığı, Basın ve Propaganda Başkanlığı ve Genel Başkan Yardımcılığı yaptı.Yalova‘nın il olmasından sonra 20. dönem 21. Dönemde Yalova Milletvekili seçildi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı yaptı.

Mesut Yılmaz‘la ters düşünce bakanlık görevinden ve ANAP’tan ayrıldı. ANAP’tan istifa etmesinin ardından 2002 yılında eski partisi MHP’ye girdi. 2004 yılında 28 Şubat sürecinde Hüsamettin Cindoruk ve ekibi tarafından kurulmuş olan Demokrat Türkiye Partisi’nin başına geçti. Mayıs 2005 olağan kongresinde partinin ismini Hürriyet ve Değişim Partisi olarak değiştirtti. Partinin amblemi de ‘yeşil zemin üzerinde güneş’ oldu. 2008 yılında genel başkanlığını yaptığı Hürriyet ve Değişim Partisi’ni kapatarak, kadrosuyla birlikte Halkın Yükselişi Partisi’ne katıldı. Daha sonra Yaşar Nuri Öztürk tarafından partiden ihraç edildi.

2011 yılında Yalova’dan bağımsız milletvekili adayı oldu, seçilemedi.Yaşar Okuyan, 1989 yılında peyzaj mimarı ressam Öcal Hanım’la evlendi. Eşinden boşandı. Üç kız çocuğu vardır. 2012 yılında kendisinden 27 yaş genç maden mühendisi Özlem Hanım ile evlendi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!