banner2

Tuvana Türkay kimdir? Tuvana Türkay nereli ve kaç yaşında?

Ünlü oyuncu Tuvana Türkay kimdir, nereli ve kaç yaşında? Tuvana Türkay'ın sevgilisi kim? Tuvana Türkay dizileri ve filmleri...

Kimdir 26.08.2021, 05:09 08.12.2021, 00:12
Abone ol
Tuvana Türkay kimdir? Tuvana Türkay nereli ve kaç yaşında?

Televizyon ekranlarının sevilen ismi Tuvana Türkay sevenlerinin karşısına bambaşka bir şekilde çıktı! Sevenlerine ilk haberi sosyal medya hesabından veren Tuvana Türkay kimdir, nereli ve kaç yaşında? İşte başarılı oyuncu hakkındaki tüm detaylar...

TUVANA TÜRKAY KİMDİR, NERELİ VE KAÇ YAŞINDA?

Ünlü oyuncu Tuvana Türkay 3 Ekim 1990 tarihinde Üsküdar'da dünyaya geldi. Bulgaristan göçmeni bir ailenin kızı olarak İstanbul'da doğan Tuvana Türkay, İstanbul Güneş Koleji'ni tamamlamasının ardından lisans eğitimine Beykent Üniversitesi Radyo Televizyon Sinema bölümünde devam etti.

2009'da yayınlanmaya başlayan Ayrılık dizisinde Kevok karakterini canlandıran Tuvana Türkay, 2011 yılında ise Yer Gök Aşk isimli dizide Bade Palalı karakterine hayat verdi. Sevilen isim, en büyük çıkışını 2014 ve 2015 yıllarında rol aldığı Kara Para Aşk dizisindeki Bahar Çınar karakteriyle yaptı. Başarılı oyuncu bu dizide Tuba Büyüküstün, Engin Akyürek, Erkan Can, Aytaç Arman, Nebahat Çehre gibi tanınan isimlere eşlik etti.

Oyunculuk dışında şarkıcılıkla da ilgilenen Tuvana Türkay, 2015 yılında Enbe Orkestrası'nın albümünde sözü müziği kendisine ait olan Ara Ne Olursun isimli parçayı seslendirdi ve müzikseverler tarafından büyük beğeni kazandı. Daha sonra Mustafa Ceceli aranjörlüğünde "tuana" şarkısını coverlayan Türkay, şarkı sözü ve beste de yapmaktadır.

Tuvana Türkay dizi kariyerine daha ileriki yaşlarda başlasa da reklam filmlerinde oynamaya 9 yaşında başladı. Kent Şeker, Türk Telekom, Akbank, Ayyıldız GSM, Kek Reklamı, Coca Cola gibi birçok reklam filminde oynayan oyuncu, “Akademi Neo”dan oyunculuk dersleri aldı. Buna ek olarak bir yıl boyunca aldığı şan ve diksiyon eğitimini de tamamladı.

TUVANA TÜRKAY'IN SEVGİLİSİ KİM?

Tuvana Türkay 2012 yılında milli futbolcu Sercan Yıldırım ile bir aşka başladı. İkilinin aşkı bir sonraki yıl sona erdi. Yıllar boyu bir aşkla anılmayan oyuncu geçtiğimiz yıl iş insanı Erdem Özün ile bir aşka başladı. Daha sonraları adı Survivor'un sunucusu Murat Ceylan ile anılsa da ikiliden bir açıklama gelmedi. Şuanda ise Türkay'ın hayatında biri olmadığı biliniyor.

TUVANA TÜRKAY'DAN SEVENLERİNE BÜYÜK SÜRPRİZ!

Rol aldığı Kağıt Ev dizisinin final yapmasıyla tatile çıkan Tuvana Türkay, farklı bir heyecan yaşıyor. Müzikle de ilgilendiği bilinen Türkay, üçüncü single çalışmasına imza attı. Genç oyuncu Ozan Çolakoğlu ile birlikte hazırladığı şarkısını DMC müzik etiketiyle müziksevere sunacak.

Heyecanını Instagram hesabından sevenleryle paylaşan Türkay, 'Ah Aşk' adlı albümünün kapak fotoğrafının altına şunları yazdı: "Aynı duygularda birleşebilmek, birbirimizi hissedebilmek güç veriyor. Umarım yine seversiniz.''

TUVANA TÜRKAY FİLMLERİ

Eksik Sayfalar
En Güzeli
Güvercin Uçuverdi
Bizans Oyunları (Geym Of Bizans)
Somuncu Baba Aşkın Sırrı
Sen Sağ Ben Selamet
Olanlar Oldu

TUVANA TÜRKAY DİZİLERİ

Ayrılık
Nakş-ı Dil Sultan
Yer Gök Aşk
Kara Para Aşk
Oyunbozan
Deli gönül

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!