banner2

Toygar Işıklı kimdir? Afara konuğu olan Toygar Işıklı kaç yaşında, nereli?

Toygar Işıklı, Kanal D'de yayınlanan Afara programına konuk oldu. Uğur Aslan'ın sohbeti ve şarkılarla eğlenceli vakit geçirilen Afara programının bu haftaki konuğu Toygar Işıklı vatandaşlar tarafından merak edildi. Peki Toygar Işıklı kimdir? Afara konuğu olan Toygar Işıklı kaç yaşında, nereli?

Kimdir 23.04.2022, 09:23 23.04.2022, 09:25
Abone ol
Toygar Işıklı kimdir? Afara konuğu olan Toygar Işıklı kaç yaşında, nereli?

Toygar Işıklı, Afara programı konuğu oldu. Seyircisini eğlendirmeyi hedefleyen Kanal D programı Afara'nın bu haftaki konukları arasında Toygar Işıklı da yer aldı. Ünlü besteci, söz yazarı ve şarkıcı olan Toygar Işıklı vatandaşlar tarafından merak edildi. İnternettte Toygar Işıklı hayatı araştırılmaya başladı. Peki Toygar Işıklı kimdir? Afara konuğu olan Toygar Işıklı kaç yaşında, nereli?

TOYGAR IŞIKLI KİMDİR?

Toygar Işıklı, 1974 yılında Gölcük’te dünyaya geldi. Toygar Işıklı, ilk ve ortaöğrenimini Karamürsel'de, lise eğitimini ise Gölcük Barbaros Hayrettin Lisesi'nde okudu. İlkokulda çocuk korolarında hem solist hem de korist oldu. Ortaokul ve lise dönemlerinde de müzikle ilgilenen Toygar Işıklı, kurduğu müzik grubu ile kendi bestelerini söyledi. 

Toygar Işıklı, Marmara Üniversitesi Müzik Eğitimi Bölümü Şan Ana Dalında lisans eğitimini tamamladı. Işıklı, İTÜ Dr. Erol Üçer Müzik İleri Araştırmalar Merkezi Kompozisyon (Bestecilik) programında yüksek lisansını bitirdi. Toygar Işıklı, İTÜ Müzikoloji ve Müzik Teorisi bölümünde doktora eğitimini tamamladı.

Berklee Müzik Koleji'nde film müziği besteleme eğitimi alan şarkıcı Toygar Işıklı, eğitim hayatı süresince klasik Batı müziği, 20. yüzyıl müziği, caz, klasik Türk müziği üstüne Hasan Uçarsu, Kamran İnce, Pieter Snapper, David Osborn, Şehvar Beşiroğlu, Nail Yavuzoğlu ile çalışmalar gerçekleştirdi.

İLK ALBÜMÜNÜ 2005 YILINDA ÇIKARDI

Besteci Toygar Işıklı, 2004 senesinde televizyon sektöründe çalışmalar gerçekleştirdi. İlk olarak "Gece Yürüyüşü" isimli dizinin müziklerini yaptı. 2005 yılında yönetmen Ulaş İnaç'ın çektiği Türev adlı filmin müziğini besteleyen Işıklı, daha sonra bir çok popüler dizinin müziklerini hazırladı. Şarkıcı, tüm müziklerinde sözlerini de kendisi yazdı ve diziler için bestelediği şarkıları da kendisi seslendirdi. Toygar Işıklı, 2010 senesinde dizilere yaptığı tüm parçaları ve dört yeni şarkıyı içeren "Sonunda" adlı albümünü piyasaya sürdü. İkinci solo albümü olan "Hayat Gibi" 2013 senesinde yayımlandı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!