banner2

Temel Kotil kimdir? Temel Kotil nereli, kaç yaşında, hangi görevlerde yer aldı?

28.Dönem kabinesinde hangi isimler yer alacağı araştırılırken muhtemel isimler yavaş yavaş belli olmaya başladı. Muhtemel isimler arasında yer alan Temel Kotil ismi vatandaşlar tarafından merak konusu oldu. Vatandaşlar Temel Kotil’in hangi görevlerde yer aldığı merak ediliyor. Peki, Temel Kotil kimdir? Temel Kotil nereli, kaç yaşında, hangi görevlerde yer aldı?

Kimdir 03.06.2023, 16:13 03.06.2023, 16:16
Abone ol
Temel Kotil kimdir? Temel Kotil nereli, kaç yaşında, hangi görevlerde yer aldı?

Temel Kotil’in yeni kabinede yer alacağı iddiası gündeme bomba gibi düştü vatandaşlar Temel Kotil hakkında arama motorlarında sıkça araştırmalara başladı. Temel Kotil’in eğitim durumu ve hangi görevlere yer aldığı merak ediliyor. Peki, Temel Kotil kimdir? Temel Kotil nereli, kaç yaşında, hangi görevlerde yer aldı?

TEMEL KOTİL KİMDİR?

Temel Kotil 1959 yılında Rize'de doğdu. İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Uçak Mühendisliği bölümünden 1983 yılında mezun olmuş, 1986'da ABD'nin Ann Arbor kentindeki Michigan Üniversitesi'nin "Uçak Mühendisliği" bölümünde yüksek lisansını, 1987'de de aynı üniversitede Makine Mühendisliği dalında ikinci yüksek lisansını, 1991’de de yine Michigan Üniversitesinde “Makine Mühendisliği" bölümünde doktorasını tamamlamıştır.

Kotil, 1991-93 yılları arasında İTÜ Uçak ve Uzay Bilimleri Fakültesinde Havacılık ve İleri Kompozit Laboratuvarlarının kuruculuğu ve yöneticiliğini yapmıştır. İTÜ Uçak ve Uzay Bilimleri Fakültesinde Yardımcı Doçent ve Doçent olarak hizmet veren Kotil, aynı fakültede Bölüm Başkan Yardımcılığı ve 1993–94 yıllarında da Fakülte Dekan yardımcılığı görevlerini yürütmüştür.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Araştırma, Planlama ve Koordinasyon Daire Başkanı olarak görev yaptıktan sonra, 2001 yılında ABD'de Illinois Üniversitesinde misafir profesör olarak hizmet vermiş ve daha sonra New York'ta Advanced Innovative Technologies Inc.’de Araştırma ve Mühendislik Bölümü Başkanlığını yürütmüştür.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!