Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Veysel Tiryaki kimdir, kaç yaşında? Veysel Tiryaki hangi görevlerde bulundu?

Resmi Gazete'de 4 Bakan Yardımcısının görevden alındığı bilgisinin paylaşılmasının ardından, "Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Veysel Tiryaki kimdir, kaç yaşında? Veysel Tiryaki hangi görevlerde bulundu?" sorularının yanıtları araştırılmaya başlandı. İşte yanıtlar...

Kimdir 08.04.2022, 11:19 08.04.2022, 11:52
Abone ol
Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Veysel Tiryaki kimdir, kaç yaşında? Veysel Tiryaki hangi görevlerde bulundu?

Resmi Gazete'de yayımlanan 'atama kararları' sonrası hayatı merak edilen Veysel Tiryaki hakkında araştırılan, "Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Veysel Tiryaki kimdir, kaç yaşında? Veysel Tiryaki hangi görevlerde bulundu?" sorularının yanıtlarını haberimizin devamında bulabilirsiniz.

VEYSEL TİRYAKİ KİMDİR?

1988 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nden mezun olan Veysel Tiryaki,  doktora derecesini Ankara Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü taşınmaz geliştirme anabilim dalında almıştır. Aynı zamanda 1992 yılında Yerel Yönetimler ve M-esleki incelemelerde bulunmak üzere 6 ay İngiltere'de kaldıktan sonra 1998-1999 yıllarında Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü'nde "Kamu Yönetimi Yüksek Lisans" programını bitirmiştir. Tiryaki, evli ve üç çocuk babasıdır. İyi derecede İngilizce bilmektedir.

VEYSEL TİRYAKİ HANGİ GÖREVLERDE BULUNDU?

2004'te Altındağ Belediye Başkanı seçilen Veysel Tiryaki, bu görevini üç yıl sürdürmüştür. Belediye başkanlık görevinden önce Ağaçören, Tufanbeyli, Hasankeyf ve Arhavi ilçelerinde Kaymakamlık; Artvin ve Osmaniye illerinde Vali Yardımcısı olarak çalışmıştır.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!