Tanyeli kimdir? 2. Sayfa programı konuğu olan Tanyeli, kaç yaşında, nereli?

Tanyeli, TV8 kanalında yayınlanan 2. Sayfa programı konuğu oldu. 2. Sayfa programında Müge Dağıstanlı ile Gülşen Yüksel'in sorularını yanıtlayan oryantal, dansöz Tanyeli vatandaşlar tarafından internette araştırılmaya başladı. Peki Tanyeli kimdir? 2. Sayfa programı konuğu olan Tanyeli, kaç yaşında, nereli?

Kimdir 21.06.2022, 11:00 21.06.2022, 11:04
Abone ol
Tanyeli kimdir? 2. Sayfa programı konuğu olan Tanyeli, kaç yaşında, nereli?

Tanyeli, 2. Sayfa porgramı konukları arasında yer aldı. TV8 kanalında yayınlanan 2. Sayfa programı konuğu olan oryantal Tanyeli, sunucu Müge Dağıstanlı ile Gülşen Yüksel'in sorularını cevapladı. Bu olay sonrasında vatandaşlar internette Tanyeli hakkında araştırma yapmaya başladı. Peki Tanyeli kimdir? 2. Sayfa programı konuğu olan Tanyeli, kaç yaşında, nereli?

TANYELİ KİMDİR?

Oryantal, dansöz olan Tanyeli'nin gerçek adı Öznuh Kral'dır. 

Tanyeli'nin ailesi erken yaşlarda ayrılması sonucu ünlü dansöz Tanyeli, çocuklukluğunu Çocuk Esirgeme Kurumu'nda geçirmek zorunda kaldı. 12 sene gibi uzun bir süreden sonra annesini bulan Tanyeli, ilerleyen zamanda annesinin trafik kazası geçirince hem annesine hem de 2 kardeşine bakmak zorunda kaldı. 

İzmir doğumlu olan Tanyeli ve eski eşi Yusuf Uğur Sadıkoğlu çiftinin Taylan isminde bir oğlu bulunmaktadır. 1996 senesinden bu yana Avustralya Sidney'de yaşamaktadır. Tanyeli, 'Mektupları Evrene Gönderdim' isimli bir kitap yazdı ve bu kitapta hayatını anlatmaktadır. Tanyeli'nin Bugüne kadar Dans Et Benle, Turkish Belly Dances ve Dansın Kraliçeleri isimli albümleri bulunuyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!