Sivas yeni Valisi Yılmaz Şimşek kimdir? Yılmaz Şimşek kaç yaşında, nereli?

Sivas yeni Valisi Yılmaz Şimşek, internette araştırılıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzası sonrasında, Cumhurbaşkanlığı Valiler Atama Kararnamesi Resmi Gazetesi'nde yayımlandı. Kararla bazı şehirlerin valisi değişti. Yayımlanan kararla Sivas Valisi Yılmaz Şimşek oldu. Peki Sivas yeni Valisi Yılmaz Şimşek kimdir? Yılmaz Şimşek kaç yaşında, nereli?

Kimdir 12.05.2022, 09:40 12.05.2022, 10:12
Abone ol
Sivas yeni Valisi Yılmaz Şimşek kimdir? Yılmaz Şimşek kaç yaşında, nereli?

Sivas yeni Valisi Yılmaz Şimşek oldu. Bu haber sonrasında Yılmaz Şimşek internette araştırılmaya başladı. Resmi Gazete' de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla bazı valiler değişti. Sivas şehrinde de vali değişikliği oldu. Sivas yeni valisi Yılmaz Şimşek olarak ilan edildi. Peki Sivas yeni Valisi Yılmaz Şimşek kimdir? Yılmaz Şimşek kaç yaşında, nereli?

YILMAZ ŞİMŞEK KİMDİR?

Yılmaz Şimşek, 7 Aralık 1971 tarihinde Antalya'nın Gazipaşa ilçesi Zeytinada Köyü'nde doğdu. İlkokul eğitimini Zeytinada Köyü'nde, orta ve lise tahsilini Gazipaşa ilçesinde bitirdi. 1989 senesinde İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi / Kamu Yönetimi Bölümünde yüksek lisans yaptı. 1993 yılında girdiği kaymakamlık sınavında başarılı oldu. 1994 yılında Kaymakam Adayı olarak Niğde'ye atandı. Kaymakam Adaylığı süresi boyunca sırasıyla Seydiler, Doğanşar ve Serinhisar Kaymakam Vekillikleri görevini yaptı. Bunun dışında bu süre içerisinde dil eğitimi ve uygulamaları yerinde görmek için 8 ay süreyle İngiltere' de kaldı.

Yılmaz Şimşek, adaylık süresi bittikten sonra ilk olarak Halkapınar (Konya) Kaymakamlığına atandı. Daha sonra Hamur (Ağrı), Şiran(Gümüşhane), Yenipazar (Aydın) Kaymakamlığı, Karaman Vali Yardımcılığı, Dalaman Kaymakamlığı ve Dalaman Havalimanı Mülki İdare Amirliği ile Pendik Kaymakamlığı görevlerini yerine getirdi. En son Pendik Kaymakamı olarak görev yapan Yılmaz Şimşek, İçişleri Bakanlığı'nın 13.06.2017 tarih ve 2017/10458 sayılı kararnamesi ile Niğde Valisi olarak atandı.

Bunun dışında Yılmaz Şimşek, 1995 yılında TODAİE (Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü) de 'Kamu Yönetimi ve Üst Düzey Yöneticilik' üzerine yüksek lisans programını bitirdi. Şimşek, 2007 senesinde İngiltere/Portsmouth Üniversitesi'European Studies' (Avrupa Çalışmaları) bölümünde "Türkiye'nin Avrupa Güvenliği Açısından Önemi" isimli teziyle mastırını bitirdi. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi'nde Kamu Yönetimi alanında dört yıllık bir çalışmanın akabinde Doktora eğitimini tamamlayan Yılmaz Şimşek, Dr. Çiğdem Şimşek ile evlidir. Yılmaz Şimşek, bir kız ve bir erkek çocuk babasıdır ve iyi derecede İngilizce bilmektedir.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!