banner2

Sıfırıncı Gün Mert kimdir? Berk Cankat kimdir, kaç yaşında ve nereli? Berk Cankat oynadığı diziler

Sıfırıncı Gün dizisi yayın hayatına başladı. Dizide dikkat çeken karakterlerden biri de Mert karakteri oldu. Berk Cankat'ın hayatı, kariyeri merak ediliyor. Peki Berk Cankat kimdir, kaç yaşında? Berk Cankat nereli? İşte Berk Cankat hayatı ve kariyeri...

Kimdir 28.12.2022, 22:29 28.12.2022, 22:50
Abone ol
Sıfırıncı Gün Mert kimdir? Berk Cankat kimdir, kaç yaşında ve nereli? Berk Cankat oynadığı diziler

TV8, Sıfırıncı Gün dizisini 28 Aralık itibarıyla izleyicilerin beğenisine sundu. Dizi, konusu kadar oyuncu kadrosuyla da dikkat çekti. Dizide Mert karakterine hayat veren oyuncu araştırılmaya başlandı. Peki Sıfırıncı Gün Mert kimdir? Berk Cankat kimdir, kaç yaşında ve nereli? İşte merak edilenler...

BERK CANKAT KİMDİR, KAÇ YAŞINDA VE NERELİ?

Berk Cankat, 9 Mayıs 1984 tarihinde Ankara'da dünyaya geldi. Aslen Çerkes olan Cankat, oyuncu ve grafikerdir. Çocukluğu Ankara, Eskişehir ve Hayat gibi şehirlerde geçmiştir. Bu nedenle ilkokul eğitimini Hayat'da görmüş, ortaokul ve liseyi ise Ankara'da okumuştur. 

Ankara Bilkent Üniversitesi Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Bölümü'nden mezun oldu. Üniversiteden mezun olduktan sonra İstanbul'a geldi ve oyuncu olmaya karar verdi. Akademi 35 Buçuk Sanat Evi'nde eğitim alan Cankat, profesyonel tiyatro hayatına başladı. 

Birçok tiyatro oyununda rol alan oyuncu, Fox TV'de yayınlanan Sana Bir Sır Vereceğim dizisiyle ilk dizi deneyimini yaşadı. Daha sonra Güzel Köylü, Muhteşem Yüzyıl Kösem, Yıldızlar Şahidim gibi dizilerde rol aldı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!