banner2

Sıfırıncı Gün Ejder kimdir? Yiğit Özşener kimdir, kaç yaşında ve nereli? Yiğit Özşener dizi ve filmler

TV8'de izleyici karşısına çıkan Sıfırıncı Gün dizisinde Ejder karakteri dikkat çekiyor. Karakteri canlandıran Yiğit Özşener'in hayatı ve kariyeri araştırılıyor. Peki Yiğit Özşener kimdir, kaç yaşında ve nereli? İşte Yiğit Özşener hayatı ve rol aldığı yapımlar...

Kimdir 28.12.2022, 00:00 28.12.2022, 21:06
Abone ol
Sıfırıncı Gün Ejder kimdir? Yiğit Özşener kimdir, kaç yaşında ve nereli? Yiğit Özşener dizi ve filmler

TV8'in yeni dizisi Sıfırıncı Gün 28 Aralık itibarıyla seyirci karşısına çıktı. Dizide başrollerden Ejder karakterine Yiğit Özşener hayat veriyor. Birçok yapımda rol alan Yiğit Özşener'in hayatı ve rol aldığı yapımlar araştırılıyor. Peki Yiğit Özşener kimdir, kaç yaşında ve nereli? Yiğit Özşener hayatı ve kariyeri...

YİĞİT ÖZŞENER KİMDİR, KAÇ YAŞINDA VE NERELİ?

Yiğit Özşener, 6 Nisan 1972 tarihinde İzmir'de doğdu. 1966 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği'nden mezun oldu. Kuleli Askeri Lisesi'nde yedek subay olarak İngilizce öğretmenliği yaptı. 1977'de Koç Üniversitesi'nde İşletme bölümünde yüksek lisans yapmaya başladı. Buradaki eğitimini 1999 yılında tamamladı.

1994 yılında "Stüdyo Oyuncuları" seçmelerine katıldı ve elemelerden geçmeyi başardı. Studio Oyuncuları Topluluğu'nda yıl eğitim aldı. Eğitimi sırasında çeşitli oyunlarda da yer aldı. Profesyonel oyunculuğa ilk adımını ise 1995'te Şahika Tekand'ın yazıp yönettiği "Gergadanlaşma" isimli oyun ile başladı. 

İyi derecede Fransızca ve İngilizce bilen Yiğit Özşener, aynı zamanda seslendirme de yapmaktadır. 1989 yılında THY'de planörlük brövesi almıştır. Bunların yanı sıra yelken ve dalış sertifikalarına da sahiptir. 

YİĞİT ÖZŞENER DİZİ VE FİLMLERİ

- Gece
- One Day In Europe
- Aşk Tesadüfleri Sever
- Güneşi Gördüm
- Beş Vakit
- Last Looks
- Apartman
- Crude
- Giz
- O Şimdi Asker
- Yeşil Işık
- Model
- Herkes Kendi Evinde
- Dedemin İnsanları
- Kaybedenler Kulübü
- 24 Saat
- Estağfirullah Yokuşu
- Yüzyıllık Mühür
- İntikam
- Esir Şehrin Gözyaşları - Bir Ferhat ile Şirin Hikayesi
- Son
- Rüya Gibi
- Arapsaçı
- Zeybek Ateşi
- Karanlıkta Koşanlar
- Unutma Beni
- Üzgünüm Leyla
- Ramo
- Dudaktan Kalbe
- Ezel
- Bozkır

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!