DOLAR
13.71 1.63
EURO
15.54 2.13
ALTIN
786.85 1.61
BIST
2,007.81 1.35

Sermiyan Midyat kimdir, aslen nereli? Sermiyan Midyat'ın adı nereden geliyor

Sermiyan Midyat'ın hayatı merak ediyor. Gerek filmleri gerekse söylemleriyle sık sık gündem olan; Sermiyan Midyat kimdir? Sermiyan Midyat aslen nereli? Sermiyan Midyat kaç yaşında? Sermiyan Midyat hangi dinden? Detayları haberimizde...

Kimdir 22.11.2021, 18:28
Sermiyan Midyat kimdir, aslen nereli? Sermiyan Midyat'ın adı nereden geliyor

Sermiyan Midyat'ın filmleri beğeniyle takip edilirken, ilginç çıkışları sebebiyle hayatı da merak ediliyor. Sosyal medya kullanıcıları sık sık; Sermiyan Midyat kimdir? Sermiyan Midyat kaç yaşında? Sermiyan Midyat aslen nereli? Sermiyan Midyat ermeni mi? Sermiyan Midyat hangi dine inanıyor? Sermiyan Midyat adı nereden geliyor? sorularına yanıt arıyorlar. Haberimizde tüm bu soruları detaylıca cevaplandırdık...

SERMİYAN MİDYAT KİMDİR?

Sermiyan Midyat 2 Aralık 1974 yılında Ankara'da doğdu. Sermiyan Midyat'ın mesleği O-oyuncu, yönetmen ve senaristliktir. Anne ve babası Kürt kökenli olan Midyat, 1998 yılında sınavla girdiği Nöbetçi Tiyatro'da Ferhan Şensoy, Derya Baykal, Rasim Öztekin ve Tuncel Kurtiz gibi duayen isimlerden tiyatro eğitimi aldı. Sermiyan Midyat, 1993'ten 1996 senesine kadar kadar Kadıköy Halk Eğitim Merkezi'nde akademik tiyatro eğitimi aldı.

1994 senesinde girdiği İstanbul Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Kimya Bölümünde üç yıl eğitim almasının ardından devam etmeyip ayrılarak İşletme Fakültesine okumaya karar verdi. Kadıköy Halk Eğitim Merkezi'nde oyuncu ve yönetmen yardımcısı gibi görevler aldı. Ardından, Haluk Bilginer ve Zuhal Olcay gibi usta sanatçılarla birlikte çalıştı. 2 ayrı oyunda Oyun Atölyesi'nde oyuncu olarak sahne aldı.

Birçok film ve dizide yer alan Midyat, Emret Komutanım dizisindeki Arıza Hamza rolüyle izleyicilerin dikkatini çekti. 2007 senesinde kurduğu Oyunbozan isimli tiyatronun ilk oyunu 9 Ay Son Gün'ü hem yazdı hem de yönetti. Aynı zamanda Mustafa Ceceli'nin seslendirdiği Limon Çiçekleri ve Özcan Deniz'in seslendirdiği Kalp Yarası şarkılarının sözlerini kaleme aldı.

SERMİYAN MİDYAT ADI NEREDEN GELİYOR?

Sermiyan adı kürtçe kökenli bir anlam taşıyor. Aslen Midyat kökenli olan Sermiyan Midyat, kürt kökenli bir aile olduğundan, Sermiyan kürtçede 'Baş Misafir' anlamına geliyor.

SERMİYAN MİDYAT DİZİ FİLMLERİ

Aşkımızın Son Teknesi 
Ağır Romantik 
Tut Yüreğimden Anne  
Ay Lav Yu Tuu
Bir Baba Hindu 
Anasının Oğlu 
Analı Oğullu 
Sevdaluk 
Hükümet Kadın 2
Hükümet Kadın 
Kalbim Seni Seçti 
Hakan Bey 
Ay Lav Yu
Hanımeli Sokağı 
Eve Dönüş 
Polis
Sıla 
Banyo 
Kırık Kanatlar 
Emret Komutanım 
Biz Boşanıyoruz 
Pardon 
Gece Yürüyüşü 
Bir Dilim Aşk 
Şarkılar Seni Söyler 
Şöhretler Kebapçısı 
Koçum Benim 
Kuzenlerim 
Hiçbiryerde 
Bizim Otel 
Halk Çocuğu 
Büyük Firar 
Ağlayan Kadın 
Utanmaz Adam 
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!