Serkan Çağrı kimdir? Samsak Döveci şarkısında klarnet çalan Serkan Çağrı kaç yaşında?

Sosyal medyada çok konuşulan Samsak Döveci şarkısında klarnet çalan Serkan Çağrı internette araştırılmaya başladı. Sözleriyle herkesin diline dolaşan 'Lan gıdı lan lan samsak döveci' şarkısında klarnet çalan Serkan Çağrı'nın hayatı merak ediliyor. Peki Serkan Çağrı kimdir? Samsak Döveci şarkısında klarnet çalan Serkan Çağrı kaç yaşında?

Kimdir 04.05.2022, 17:24 04.05.2022, 17:24
Abone ol
Serkan Çağrı kimdir? Samsak Döveci şarkısında klarnet çalan Serkan Çağrı kaç yaşında?

Samsak Döveci şarkısı popüler olan şarkılar listesinde yer alırken şarkıda klarnet çalan Serkan Çağrı hayatı merak edilmeye başladı. Serkan Çağrı, Nefesten Sese adlı programı birlikte sunduğu Elif Buse Doğan ile Samsak Döveci adlı şarkı popüler olunca Elif Buse Doğan şarkıyı single olarak tek başına çıkarmak istedi. Bu sebeple iki arkadaşın arası açıldı. İnternette Serkan Çağrı'nın hayatı araştırılıyor. Peki Serkan Çağrı kimdir? Samsak Döveci şarkısında klarnet çalan Serkan Çağrı kaç yaşında?

SERKAN ÇAĞRI KİMDİR?

Serkan Çağrı, 2 Haziran 1976 tarihinde Edirne’nin Keşan ilçesinde dünyaya geldi. 7 yaşındayken klarnetle tanışan sanatçı Serkan Çağrı, 13 yaşında geleneksel Erguvan Festivali kapsamında düzenlenen ve katılımcıların yaş ortalamasının 40 olduğu En İyi Klarnet İcracısı Yarışması'nda özel ödül kazandı.

Serkan Çağrı, 1995 senesinde Ege Üniversitesi Devlet Türk Müziği Konservatuarı'nda lisans eğitimine başladı. 1998 senesinde İTÜ Devlet Türk Müziği Konservatuarı'na geçerek, üniversite öğrenimini orada tamamladı. İTÜ'de öğretim görevlisi olarak çalışan sanatçı, burada üç yıl klarnet eğitmeni olarak çalıştı. Haliç Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Türk Musikisi Bölümü'nde yüksek lisans öğrenimini bitirdi. Serkan Çağrı, Bakü Müzik Akademisi'nde doktora öğrenimini sürdürüyor.

Dünyanın önde gelen nefesli enstrüman firmalarından AMATİ - DENAK, Serkan Çağrı tarafından tavsiye edilen perde tasarımını uygulayarak ürettiği yeni klarnet modeline Serkan Çağrı Model adını verdi. Bu model daha sonra Alman yapım firması Klingson'dan da talep gördü ve Serkan Çağrı Modeli ismiyle bu firmada da üretildi ve tüm dünyaya satıldı. Böylece Serkan Çağrı, klarnette bir dünya markası olan müzik literatüründe bulundu.

Yıllardır yurtiçinde ve yurtdışında veren Serkan Çağrı; Vassilis Saleas, Buika, Sting, Despina Vandi, George Zamphir, Gypsy Kings Heritage, Giora Feidman, Trilok Gurto, Ian Anderson, Kocani Orkestrası gibi dünyaca ünlü birçok müzisyenle sahne aldı.

Serkan Çağrı, TRT Müzik’te her hafta yayınlanan "Nefesten Nefese" isimli müzik eğlence programını Elif Buse Doğan ile birlikte sunuyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!