Serhat Gümrükçü kimdir? Serhat Gümrükçü asıl mesleği nedir?

Türk doktor Serhat Gümrükçü, kiralık katil tuttuğu iddiasıyla ABD'de tutuklandı. Amerika Birleşik Devletleri'nde (ABD) 2013 yılından bu yana kanser ve enfeksiyon hastalıkları üzerine araştırmalar yürüten Dr. Serhat Gümrükçü, corona virüsü hücresel düzeyde yok edebilmeyi hedefleyen tedavi yöntemiyle de tıp dünyasında adından bahsettirmişti. Peki, Serhat Gümrükçü kimdir? Serhat Gümrükçü asıl mesleği nedir? İşte merak edilen soruların yanıtları...

Kimdir 28.06.2022, 11:11 28.06.2022, 11:13
Abone ol
Serhat Gümrükçü kimdir? Serhat Gümrükçü asıl mesleği nedir?

ABD'de yaklaşık dört sene önce bulunan bir ceset sonucu ülkede tutuklu yargılananlardan birisi de adını kök hücre ve viral hastalıklar üzerine yaptığı çalışmalarla duyuran Türk doktor Serhat Gümrükçü. Gümrükçü ve iş arkadaşı Berk Eratay 'kiralık katil' tutmakla suçlanıyor. Peki, Serhat Gümrükçü kimdir? Serhat Gümrükçü asıl mesleği nedir? İştte detaylar...

SERHAT GÜMRÜKÇÜ KİMDİR?

İzmir'de 1982 yılında dünyaya gelen, ilk, orta ve lise eğitiminin ardından Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesini kazanan Serhat Gümrükçü, Rusya First Moskow State Medical University'deki genetik uzmanlığının ardından immünoloji ve onkoloji alanında doktora yaptı.

ABD'de 2013'ten bu yana kanser ve enfeksiyon hastalıkları alanında hücre ile gen tedavisi araştırmalarını sürdüren Gümrükçü, 2018'den itibaren merkezi Güney Kaliforniya'nın Los Angeles şehrindeki Seraph Research Institut'ta kendi adını taşıyan laboratuvarda çalışmalarına devam etti.

Gümrükçü, klinik araştırma direktörlüğünü üstlendiği merkezde, ekibiyle birlikte "içinde bulunan bileşenleri kullanarak virüsü hücresel düzeyde yok edebilmeyi hedefleyen tedavi yöntemi" hazırladı.

Serhat Gümrükçü'nün başkanlığında geliştirilen yöntemin virüsü, 48 saat içinde etkisizleştirip yok ettiği sonucuna ulaşıldığı iddia edilmişti.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!