banner2

Seren Serengil kimdir, nereli ve kaç yaşında? Seren Serengil hastalığı ne?

Son olarak Söylemezsem Olmaz programında yorumcu olarak kamera karşısına geçen Seren Serengil kimdir, nereli ve kaç yaşında? Seren Serengil'in sevgilisi kimdir?

Kimdir 15.11.2021, 03:17 27.12.2021, 00:47
Abone ol
Seren Serengil kimdir, nereli ve kaç yaşında? Seren Serengil hastalığı ne?

Söylemleriyle ve özel hayatıyla sık sık sosyal medyanın gündemine gelen Seren Serengil'in hayatı merak ediliyor. Peki geçtiğimiz aylada sağlık sorunları yaşamaya başlayan Seren Serengil kimdir, nereli, kaç yaşında ve kaç evlilik yaptı? Beyaz Tv ekranlarında yayınlanan Söylemezsem Olmaz adlı magazin programında yaptığı yorumlarla sık sık tepki çeken Seren Serengil'in annesi ve babası kim? İşte merak edilen tüm detaylar...

SEREN SERENGİL KİMDİR, NERELİ VE KAÇ YAŞINDA?

Şarkıcı Seren Serengil, 6 Nisan 1971 tarihinde İstanbul Amerikan Hastanesi'nde dünyaya geldi. Tanınan şarkıcı, ünlü sinema oyuncusu Öztürk Serengil ve Nevin Teoman'ın kızıdır. Henüz 4 yaşındayken anne ve babası ayrılan Serengil, çocukluğunu annesinin yanında, Nişantaşı'nda geçirdi.

Seren Serengil, İstanbul’da Yıldız Koleji'ni tamamladıktan sonra Londra‘da, ardından İsviçre’nin Montrö kentinde Buisness bölümünde okumaya başladı. Anneannesi ''Marcella'' adında bir İtalyan olan şarkıcının dedesi Türk'tür. Teyzeleri ve kuzenleri İtalyan kültürüyle büyüyen Seren'in annesi Nevin hanım kızını sıkı yetiştirmek için, Montrö’de rahibelerin okuttuğu, erkeklerin olmadığı, köyde bir okula gönderdi fakat kızı yalnızca iki sene dayanabildi.

SEREN SERENGİL'İN OYUNCULUK HAYATI

İlk oyunculuk deneyimini 1977 yılında babası Öztürk Serengil ile beraber oynadığı Sarhoş isimli filmde kazanan Seren Serengil, aynı yıl yine babası ile beraber Gar Gazinosu'nda rol aldı. Profesyonel sahne kariyerine ise 16 yaşındayken yaşı büyütülerek başlayan ünlü isim, Fahrettin Aslan tarafından görevlendirildiği Maksim Gazinosu'nda şarkı söylemeye başladı ve en genç kadın assolist oldu. 1990 yılında profesyonel oyunculuk kariyerine başlamasının ardından, Mehmet Aslantuğ ile rol aldığı Başka Olur Ağaların Düğünü isimli diziyle çıkış yaptı. Bu dizinin ardından Hakan Ural ile birlikte rol aldığı Alev Gibi Bir Kız filmiyle daha da tanınır hale geldi.

SEREN SERENGİL'İN HASTALIĞI NE?

Seren Serengil bu sıralar ne yazık ki Dumping Sendromu ile savaş veriyor. 44 kiloya düşen Serengil'in hastalığı 'Dumping Sendromu', midenin çok hızlı boşalması ile karakterize bir semptom olarak tanımlanabiliyor. 

SEREN SERENGİL SON DURUMU NEDİR?

Geçtiğimiz günlerde ameliyat olan Seren Serengil, ameliyat sırasında alt midesinin olmadığının tespit edildiğini açıkladı. Ameliyatı başarılı geçen Serengil'in, tedavisi sürecek. Bir ameliyat daha geçirebileceği söylentiler arasında.

SEREN SERENGİL'İN MÜZİK KARİYERİ

Serengil'in ilk albümü Ayrıldık 1991 yılında dinleyici ile buluştu ve ana teklisi "Bana Her Şey Seni Hatırlatıyor" ile müzik dünyasında adını duyurmaya başladı. Sanatçının en bilinen albümü olan Bu Gecenin Hatırına, sadece bir klip ile 170.000 adet kopya sattı ve popülaritesini giderek arttırdı. Klasik piyano çalabilen Seren Serengil, aynı zamanda sekiz yıl boyunca bale yaptı. 2006 yılında "Dost Bile Kalamadık", "İnsan Severse Özler", "Sen Şansını Kaybettin" ve "Sessiz Telefon" gibi şarkıları da dahil olmak üzere birçok şarkısını kendisi yazdı ve besteledi. Müzik kariyerinde İbrahim Tatlıses, Emrah, Selami Şahin, Soner Sarıkabadayı ve Serdar Ortaç gibi isimlerle çalışan Serengil, yüzlerce TV programında şarkıcı ve sohbet programı konuğu olarak yer aldı. 1993 yılında Emrah'ın "Haydi Şimdi Gel" ve "Töre" adlı şarkıları için çekilen video kliplerinde yer aldı. Daha sonra Serengil ve şarkıcı Emrah, Yasak Sokaklar ve Belalım Benim isimli dizilerde beraber çalıştı.

2010 yılının Aralık ayında son albümü olan Ben Adamı Ayrılırken Tanırım'ı çıkaran Seren Serengil, albümünün galasını yine aynı ay içinde yaptı. 2011 yılında Show TV ekranlarında yayınlanan Seren Serengil İle Evlenir Misin? isimli bir sabah programı sundu. 2012 yılında ayrılan çiftleri barıştırma üzerinde Türkiye’deki ilk aşk temalı evlilik programlarının sunuculuğunu üstlendi ancak yayın saati çok erken diye işi bıraktı. 2014'te Cine5'in Kim Ne Derse Desin programında iki sezon ana sunuculardan biri olarak yer alan ünlü isim, 03 Ekim 2016 tarihinde Cengiz Semercioğlu ile birlikte Star TV'de Duymayan Kalmasın programını sunmaya başladı. Bu programın ardından Beyaz Tv'de yayınlanan Söylemezsem Olmaz adlı magazin programında Bircan Bali ile birlikte yorumculuk yapmaya başladı. Daha sonra aralarına katılan Arto'nun ayrılmasıyla, ikiliye Deniz Akkaya katıldı.

SEREN SERENGİL HAPİS CEZASI

Bir süre hafta içi her gün Star TV'de yayınlanan Duymayan Kalmasın adlı magazin programında şarkıcı Gülben Ergen hakkında yaptığı yorumlar nedeniyle, Ergen tarafından kendisine dava açıldı. Davanın sonucunda Ekim 2017 tarihinde mahkeme, Serengil'in altı ay boyunca şarkıcıya "30 metreden fazla yaklaşmaması, hakaret etmemesi ve şiddet uygulamaması" kararını verdi. Bu kararın belirtilen sürede aşıldığını öne süren Ergen davayı tekrarladı. Mahkeme, Ocak 2018'de Serengil'i üç günlük hapis cezasına çarptırdı.

SEREN SERENGİL'İN ESKİ EŞLERİ

2000 yılında Ozan Kaçmaz ile evlenen Seren Serengil iki yıl sonra evliliğini sonlandırdı. Yine aynı yıl Cengiz İmren ile evlendi ve 2005 yılında yollarını ayırdı. 2006 yılından 2010 yılına kadar Musa Aytun ile evli kalan Seren Serengil, 3 Nisan 2009 tarihinde Stephanie adlı kızını dünyaya getirdi ancak bebeği altı aylık doğdu ve yalnızca dört gün yaşadı.

Uzun süre sonra 2018 yılında şarkıcı Yaşar İpek ile birlikteliğiyle gündeme geldi ve 2018 yılında yaptığı evliliği 2020 yılında bitirdi ve şu anda Mustafa Rahman Tohma ile beraber.

SEREN SERENGİL'İN ALBÜMLERİ

1991 – Ayrıldık
1994 – Alıştım Sana Birtanem
1996 – Bana Yasak
1998 – Bu gecenin hatırına
2006 – Dost Bile Kalamadık
2011 – Ben Adamı Ayrılırken Tanırım

SEREN SERENGİL'İN FİLMLERİ

1977 – Sarhoş
1990 – Alev Gibi Bir Kız
1990 – Başka Olur Ağaların Düğünü
1993 – Yasak Sokaklar
1999 – Şükran Büfe
2000 – Belalım Benim
2005 Şaşkın Assolist

SEREN SERENGİL'İN PROGRAMLARI

Seren Serengil Show (TGRT)
Ayşe Gecenin Hatrına göster (TGRT)
Yeniden Başlayalım (Barışalım) (STARMAX)
Uçankuş 4×4 (Show TV)
Seren Serengil İle Evlenir Misin? (2011) (Show TV)
Yalnızlar Kulübü (2011) (Beyaz TV)
Kim Ne Derse Desin (2014) (Cine5)
Duymayan Kalmasın (2016) (Star TV)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!