Sena Alkan Aktürk kimdir, Sena Alkan kaç yaşında, aslen nereli?

Ukrayna Cumhurbaşkanı Zelenski ilk defa bir Türk medyasına röportaj verdi. Habertürk TV'den Sena Alkan'a konuşan Zelenski öncemli açıklamalarda bulundu. İzleyicler ise röportajı yapan diplomasi muhabiri Sena Alkan'ın hayatını ve biyografisini sorgulamaya başladı. Peki, Sena Alkan Aktürk kimdir, Sena Alkan kaç yaşında, aslen nereli?

Kimdir 05.04.2022, 21:37 06.04.2022, 01:21
Abone ol
Sena Alkan Aktürk kimdir, Sena Alkan kaç yaşında, aslen nereli?

Rusya'nın Ukrayna'ya başlattığı işgal girişimi devam ederken bölgedeki gelişmeler basın yoluyla dünyaya yayılıyor. Ukrayna'daki son gelişmeleri Habertürk'e değerlendiren Zelenski Sena Alkan'a konuştu. Bu gelişmenin ardından pekçok kişi deneyimli diplomasi muhabiri ile ilgili detayları araştırmaya başları. Bu bağlamda 'Sena Alkan Aktürk kimdir, Sena Alkan kaç yaşında, aslen nereli?' gibi sorulara yanıt aranıyor.

SENA ALKAN AKTÜRK KİMDİR, NERELİ, KAÇ YAŞINDA?

Sena Alkan Aktürk kaç yaşında olduğunu merak ediyorsanız Sena Alkan Aktürk’ün doğum tarihi 5 Ekim 1990 tarihidir. Sena Alkan Aktürk’ün doğum yeri Sakarya’dır. Sena Alkan Aktürk Hacettepe Üniversitesi İngiliz Dili bölümünde eğitim aldı. Daha sonra eğitimini İngiltere’de devam ettirdi. Sena Alkan Aktürk İngilizce, Fransızca ve İtalyanca bilmektedir.

Sena Alkan Aktürk 2013 yılında Daily Sabah gazetesinde muhabirlik ve seyahat sayfasında editörlük yaptı. Daha sonra ATV ve A Haber kanalında diplomasi muhabirliği yaptı. Sena Alkan Aktürk son olarak CNN Türk ekranlarına transfer olarak görev almaya başladı.

Sena Alkan Aktürk eşi Avrupa Birliği Danışmanı Hüseyin Aktürk’tür.

Sena Alkan Aktürk’ün burcu Terazi’dir.
Sena Alkan Aktürk’ün Instagram hesabının adı alkansena ve 2021 Mart ayı itibari ile 11 bin takipçisi bulunmaktadır.

Sena Alkan Aktürk Twitter hesabının adı senaalkan ‘dır.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!