banner2

Selcen Ergun kimdir, kaç yaşında ve nereli? Selcen Ergun neden gündeme geldi?

Selcen Ergün, Boğaziçi Film Festivali'nde yaşanan tartışma sonrası merak konusu oldu. Peki Selcen Ergün kimdir, kaç yaşında ve ne iş yapıyor? Selcen Ergün neden gündemde? İşte detaylar...

Kimdir 29.10.2022, 19:47 29.10.2022, 20:14
Abone ol
Selcen Ergun kimdir, kaç yaşında ve nereli? Selcen Ergun neden gündeme geldi?

Boğaziçi Film Festivali'nde en iyi yönetmen ödülünü alan Özcan Alper'in, ödülü tutuklanan Türk Tabipler Birliği Başkanı Şebnem Korur Fincancı'ya ithaf etmesinin ardından tartışma çıktı. Selcen Ergun tartışma sonrası merak konusu oldu. Peki Selcen Ergun kimdir, kaç yaşında ve nereli? Selcen Ergun neden gündemde? İşte merak edilenler..

SELCEN ERGUN KİMDİR, KAÇ YAŞINDA VE NERELİ?

Ankara'da dünyaya gelen Selcen Ergun, 2005 yılında ODTÜ'de Endüstri Ürünleri Tasarımı üzerine yüksek lisans yaptı. Daha sonra İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde yüksek lisansını tamamladı. Berlin Film Festivali, Berlinale Talents ve Nipkow Artist-in-Residence mezunudur. İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde kompozisyon, görsel dil, fotoğraf, senaryo ve proje geliştirme dersleri verdi.

Karşılaşma, Güneşli Bir Gün gibi kısa filmler çekti. Kar ve Ayı filmi ilk uzun metrajlı çalışması oldu. 

SELCEN ERGUN NEDEN GÜNDEMDE?

En iyi yönetmen ödülü alan Özcan Alper, konuşması sırasında tutuklanan Türk Tabipler Birliği Başkanı Şebnem Korur Fincancı için "Şebnem Korur Fincancı, sadece barış dediği için maalesef linç kampanyasına maruz kaldı, umarım son olur, umarım cezaevinden çıkar, bu ödülü ona ithaf ediyorum" dedi.

Oyuncu Burak Haktanır ise bu sözlere tepki göstererek "O kadın TSK'ya iftira attı. Günlerdir PKK sayfaları tarafından övülüyor" ifadelerini kullandı.

Sahnede bulunan Selcen Ergun ise, "Çok eril bir dil kullanıyorsunuz" diye konuştu. Bunun üzerine Haktanır, "Neyini anlamıyorsun, Türk Silahlı Kuvvetleri'ne iftira atıyor" dedi. 

Ergun'un anlamazdan gelerek "Ben neden bahsedildiğini anlamadım" demesinin ardından Haktanır, "Anlamadığınız konulara girmeyin o zaman" şeklinde karşılık verdi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!