banner2

Sedef Kabaş kimdir, nereli ve kaç yaşında?

Sunucu Sedef Kabaş kimdir, nereli ve kaç yaşında? Sedef Kabaş evli mi, eşi ve çocuğu kim? Sedef Kabaş ile ilgili detaylar haberimizin devamında sizler için derlendi.

Kimdir 26.08.2021, 04:25 08.12.2021, 00:13
Abone ol
Sedef Kabaş kimdir, nereli ve kaç yaşında?

Türk televizyonculuğunun ve haberciliğinin tanıdık isimlerinden biri olan Sedef Kabaş'ın biyografisi vatandaşlar tarafından merak konusu oldu. Uzun yıllar ekranlarda sunuculuk yapan ismin eğitim hayatı ve çalıştığı kanallar araştırılıyor. Peki Sedef Kabaş kimdir, nereli ve kaç yaşında? Sedef Kabaş evli mi, boşandı mı? İşte tanınan isim hakkındaki detaylar...

SEDEF KABAŞ KİMDİR, NERELİ VE KAÇ YAŞINDA?

Sedef Kabaş 1970 yılında Londra'da doğdu. 51 Yaşında olan Sedef Kabaş Türk haber sunucusu, televizyon programcısı, gazeteci, danışman ve eğitmen olarak tanınmaktadır.

SEDEF KABAŞ HANGİ OKULDAN MEZUN, NE OKUDU?

Londra'da doğup büyüyen Sedef Kabaş lise öğrenimini Özel Dost Lisesi'nde tamamladı. Daha sonra lisans eğitimi için başladığı Boğaziçi Üniversitesi Uluslararası ilişkiler bölümünden 1992 yılında mezun oldu. Fulbright Bursu ile Boston Üniversitesi'ne başladı ve orada Televizyon Haberciliği üzerine yüksek lisans yaptı.

SEDEF KABAŞ'IN ÇALIŞTIĞI KANALLAR

Sedef Kabaş Atlanta CNN International kanalında çalışan ilk Türk gazeteci oldu. NTV, ATV, TV 8, SKY Türk gibi çeşitli tv kanallarında programlar hazırlayan Sedef Kabaş, bu kanallarda çalıştığı yıllarda tanınan bir isim haline geldi. 1990'lı yıllarda sunduğu Portreler programına: Cem Karaca, Ahmet Kaya, Recep Yazıcıoğlu, Gazanfer Özcan, Cüneyt Arkın, Tarkan, Sakıp Sabancı, Hulki Aktunç, Üzeyir Garih, Hayrettin Karaca, Avni Arbaş, Mümtaz Soysal ve Uğur Dündar gibi birçok farklı alanda Türkiye için önem taşıyan isimler konuk oldu. Bu süreçte Marmara Üniversitesi'nde iletişim doktorasını tamamladı.

Power FM isimli radyo kanalının kurucu ekibinde yer alan Sedef Kabaş bu kanalda da haber bültenlerini hazırlayıp sundu.

Yaptığı “Almanya’da Türk Döneri” isimli haber ile 1998 yılında CNN World Report/En İyi Ekonomi Haberi ödülüne layık görüldü.

2007 yılında Sedef Kabaş Eğitim, Koçluk, Danışmanlık şirketini kurdu ve bu şirket bünyesinde üst düzey yöneticilere iletişim koçluğu yapmaya başladı. Bunun dışında yine kendi kurduğu şirket bünyesinde birçok şirkete iletişim ve medya alanında eğitimler vermeye başladı.

SEDEF KABAŞ EVLİ Mİ, EŞİ KİM?

Tanınan sunucu Sedef Kabaş 2009 yılında Rıdvan Yirmibeşoğlu ile hayatını birleştirdi. İkili 2010 yılında Yavuz adını verdikleri oğullarını kucağına aldı.

SEDEF KABAŞ'IN KİTAPLARI

Sesli Düşünenler
Zamanı Dize Getirenler
İpek Dokulu Başarılar
Soru Sorma Sanatı
Hayatını Seçen Kadın 
Muazzam Muazzez

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!