DOLAR
13.78 0.85
EURO
15.58 0.48
ALTIN
783.62 0.91
BIST
1,909.06 1.54

Şebnem Schaefer kimdir, aslen nereli? Şebnem Schaefer şimdi ne yapıyor?

Şebnem Schaefer yaptığı açıklamalar ile yeniden gündem oldu. Peki, Şebnem Schaefer kimdir? Şebnem Schaefer kaç yaşında? Şebnem Schaefer aslen nereli? Detayları haberimizde...

Kimdir 24.11.2021, 17:55
Şebnem Schaefer kimdir, aslen nereli? Şebnem Schaefer şimdi ne yapıyor?

Şebnem Schaefer bir dönem ilginç çıkışları ve söylemleriyle 'Bekaret açıklamaları' magazin basınında uzun süre kendine yer bulmuştu. Ardında ortalıklardan kaybolan Şebnem Schaefer son günlerde yaptığı açıklamalar ile yeniden gündem oldu. Peki, Şebnem Schaefer kimdir? Şebnem Schaefer aslen nereli? Şebnem Schaefer kaç yaşında? Detayları haberimizde...

ŞEBNEM SCHAEFER KİMDİR?

Şebnem Schaefer, 9 Şubat 1984 yılında Almanya'nın Frankfurt şehrinde dünyaya geldi. Tam adı Jennifer Şebnem Macide Simone a Lale Schaefer olan Şebnem Schaefer'in annesi Türk, babası ise Alman'dır. Şebnem Schaefer'in babası annesi ile evlendikten sonra müslüman olmuştur.

Şebnem Schaefer, 15 yaşında Modellik kariyerine başladı. Almanya'nın Frankfurt şehrinde okuduğu liseden 2003 senesinde mezun olan Şebnem Schaefer, daha Sonra Frankfurt'taki Johann Wolfgang Goethe Üniversitesi'nde 2 sene Türkoloji eğitimi, 1 sene de Kültür antropoloji ve Avrupa Etnolojisi ve yandal olarak da Psikanaliz eğitimi aldı. Eğitim aldığı okuldaki devam mecburiyetinden ötürü iki bölümü de yarım bıraktı. 2006' yılında Almanya'da CDU'ya (Hristiyan Demokrat Partisi) üye oldu ve siyaset ile ilgilendi. Mart 2006 senesinden Ekim 2009 senesine kadar Türkiye'de yaşadı. 2009'da tekrar Almanya'ya döndü Dasität in Hagen'da Siyaset ve Kamu Yönetimi bölümünde okudu.

İyi derece Almanca, Türkçe,Fransızca ve İngilizce bilen Şebnem Schaefer, aynı zamanda 5 yıl Latince ve 4 yıl Fransızca eğitimi aldı ve Johann Wolfgang Goethe Üniversitesi'nde yarım bıraktığı Türkoloji eğitimi esnasında Arapça dersleri de gördü. Şebnem Schaefer, 4 yıl at biniciliği, 4 yıl bale ve dans eğitimi aldı.

Modellik dışında dizi-tiyatro oyunculuğu ve yarışma-çocuk programı sunuculuğu da yapan Şebnem Schaefer, bazı filmlerde ve reklamlarda yer aldı. Şebnem Schaefer, Zeki Triko'nun mayo reklamlarında ekran karşısına geçti.

Şebnem Schaefer, 2000 senesinden 2002 senesine kadar iki sene futbolcu Ahmet Dursun ile birlikte oldu. 2005'in Mayıs ayından itibaren manken Şenol İpekile 1 yıl nişanlı kalan Şebnem Schaefer, Özcan Deniz ile de uzun süre magazin basınını meşgul etti. Şebnem Schaefer, sevgilisi İlhan Doğan ile mahkemelik oldu.

10 Haziran 2015 yılında ilerde iş adamı Murat Kadıoğlu ile evleneceğini söyleyen Şebnem Schaefer, 8 Aralık 2015 yılında ise sürpriz bir şekilde ayrıldı.

Şebnem Schaefer Sunuculuk Yaptığı Programlar :

Show TV - Bilgi Yarışması: SMS Size Milyarlar Sunuyoruz
Kanal D - Almanya Hürriyet Baskı
TGRT - Yılbaşı Programı
Rhein-Main TV - Stil Programı
TV8 - Şebnem Schaefer'la Muhteşem Çocuklar Programı
Alman-Türk Film Festivali ödül töreni
Açılışlar, özel etkinlikler

Şebnem Schaefer Rol Aldığı Tiyatro Oyunu :

2008-2009 - Eros Pansiyon (Tiyatro oyunu) Yalçın Menteş Tiyatrosu

Şebnem Schaefer Filmleri :

2009 - Renklerde Kaybolan Hayat (Sinema Filmi)
2009 - Cadde Hikayeleri (Sinema Filmi)
2007 - Üç Tatlı Cadı - (Peri)(TV Dizisi)
2006 - Dünyayı Kurtaran Adamın Oğlu - (Zaldabar Kız) (Sinema Filmi)
2005 - Emret Komutanım - (Alev Hemşire) (TV Dizisi)
2003 - Lise Defteri - (Aylin) (TV Dizisi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!