banner2

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir kimdir? Mustafa Demir kaç yaşında, neden görevinden ayrıldı?

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir bir süreliğine görevinden ayrıldığını açıkladı. Ak Partili Belediye Başkanı Mustafa Demir, bu olay sonrasında gündemde yerini aldı. Peki Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir kimdir? Mustafa Demir kaç yaşında, neden görevinden ayrıldı?

Kimdir 21.07.2022, 15:43 21.07.2022, 15:45
Abone ol
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir kimdir? Mustafa Demir kaç yaşında, neden görevinden ayrıldı?

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir bir süreliğine görevinden ayrıldığını ilan etti. Mustafa Demir yerine Meclis Başkan Vekili Nihat Soğuk’un vekalet edeceği söylendi. Bu olay sonrasında Mustafa Demir'in hayatı merak edildi. Peki Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir kimdir? Mustafa Demir kaç yaşında, neden görevinden ayrıldı?

MUSTAFA DEMİR KİMDİR?

Mustafa Demir, 18 Ocak 1961'de Trabzon'un Şalpazarı ilçesinde doğdu. İlk orta ve lise öğrenimini Trabzon'da tamamlayan Mustafa Demir, sonra Karadeniz Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi'nde okudu. Mustafa Demir, Türkiye Emlak Bankası'nda Fen Eksperliği görevini yerine getirdi. Demir; Samsun'da mimarlık, inşaat müteahhitliği ve ticaret işiyle ilgilendi.

Mustafa Demir, Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği'nin (MÜSIAD) Samsun Şubesi Kurucu Üyesi oldu ve Şube Başkan Yardımcılığı görevini yerine getirdi. Demir, Atakum Belediyesi Belediye Meclis Üyeliği görevini yaptı.

Mustafa Demir, 2002 seçimlerinde AK Parti'den Meclis'e girerek, 22. Dönem'de Samsun Milletvekili oldu. Türkiye Büyük Millet Meclisi Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu Başkanı olarak görev yapan Mustafa Demir, 2007 seçimlerinde yeniden seçilerek Meclis'e girdi ve 23. Dönem'de aynı komisyonun başkanlığına bir daha seçildi.

1 Mayıs 2009'da yapılan kabine değişikliği sonucu Bayındırlık ve İskan Bakanlığı görevine getirilen Mustafa Demir, 24. Dönem Samsun Milletvekili olarak TBMM'ye girdi. 2019 Türkiye yerel seçimlerinde Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı oldu.

MUSTAFA DEMİR NEDEN GÖREVİNDEN AYRILDI?

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, bir süredir olan bacak ağrısı şikayetiylehastaneye gitti. Hastanede yapılan kontrollerde akciğerinde bir tümör bulundu. Demir, ilgili makamlara gönderdiği “görevden ayrılma” yazısında, “Bir dizi işlerim nedeniyle 20.07.2022 tarihinden itibaren görevimden ayrılıyorum. Görev dönüşüme kadar Belediye Başkanlığına Büyükşehir Belediye Meclis üyesi Nihat Soğuk vekalet edecektir. Bilgi edinilmesini ve gereğinin buna göre yapılmasını rica ederim” dedi.

Demir sosyal medya hesabından "Yaklaşık bir aydır bacağımda hissettiğim ağrılar üzerine gittiğim Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde yapılan tetkikler sonucu öğrenmiş olduğum hastalığımın kesin teşhis ve tedavisi için bir süre Ankara'da bulunacağım. Desteğini her zaman yanımda hissettiğim siz kıymetli hemşehrilerimin duaları ile bu süreci en kısa zamanda atlatacağıma inanıyorum. Bu vesile ile hepinizi gönülden selamlıyor, dualarınızı bekliyorum" açıklamasını yaptı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!