banner2

Nobel Barış Ödüllü Dmitry Muratov kimdir, kaç yaşında, ne iş yapıyor?

2021 Nobel Barış Ödülü sahibi Dmitry Muratov kimdir, kaç yaşında. Dmitry Muratov ne iş yapıyor? Dmitry Muratov Nobel'i nasıl aldı?

Kimdir 08.10.2021, 12:50 08.10.2021, 12:58
Abone ol
Nobel Barış Ödüllü Dmitry Muratov kimdir, kaç yaşında, ne iş yapıyor?

2021 Nobel Barış Ödülü sahiplerinin açıklanmasının ardından Dmitry Muratov kimdir sorusu sorulmaya başlandı. Dmitry Muratov kaç yaşında, nereli, ne iş yapıyor? şeklindeki sorularınız için içeriğimizi okumaya devam edebilirsiniz.

DMITRY MURATOV KİMDİR?

2021 Nobel Barış Ödülü sahibi Dmitry Muratov, 30 Ekim 1961 tarihinde şimdilerde Samara olarak bilinen Kuibyshev şehrinde dünyaya gözlerini açtı. 

1995 ve 2017 yılları arasında bir gazetenin editörlüğünü gerçekleştirdi. Beş yıl boyunca Lomonosov Moskova Devlet Üniversitesi'nde Filoloji Fakültesi'nde lisans eğitimini aldı ve bu eğitim süresince gazetecilik mesleğine olan sevgisini fark etti. 

Henüz üniversitede öğrenciyken, kampüsün yakınlarındaki yerel gazetelerle iletişime geçti ve yarı zamanlı olarak 'gazetecilik' mesleğini yaptı. Bu detay, Dmitry Muratov kimdir sorusuna cevap veriyor. O, gazetecilik mesleğine bağlı bir gazetecidir.

2021 nobel barış ödülü sahibi dmitry muratov

Devlet Üniversitesi'ne katılmasının ardından, 1983'ten 1985'e kadar Sovyetlerin Kızıl Ordu'sunda askerlik görevini icra etti. 

Muratov, ordudaki faaliyetlerinin özünden mesleği boyunca sıklıkla bahsetti ve kendisini ekipman ayırmadan sorumlu uzman olarak değerlendirdi.

1987 yılında ise 2021 Nobel Barış Ödülü sahibi Dmitry Muratov, Volzhsky Komsomolets gazetesinde muhabir olarak tam zamanlı çalışmaya başladı. Muratov'a bu yayında kendini gerçekten ifade etme ve kanıtlama fırsatı verildi. Üstleri o kadar etkilenmişti ki, ilk yılının sonunda Komsomolskaya Pravda Gençlik Dairesi Başkanlığına atandı ve daha sonra haber makalelerinin editörlüğüne terfi etti.

2021 Nobel barış ödülü

Dmitry Muratov kimdir? sorusuna yanıt vermeye çalıştık. 2021 Nobel Barış Ödülü'nü kazanan Maria Ressa kimdir sorusunun cevabı için ilgili içeriğimize geçiş yapabilirsiniz.
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!