Niğde yeni Valisi Mustafa Koç kimdir? Mustafa Koç kaç yaşında, nereli?

Niğde yeni Valisi Mustafa Koç, internette araştırılıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzası sonrasında, Cumhurbaşkanlığı Valiler Atama Kararnamesi Resmi Gazetesi' nde yayımlandı. Kararla bazı şehirlerin valisi değişti. Yayımlanan kararla Niğde yeni Valisi Mustafa Koç oldu. Peki Niğde yeni Valisi Mustafa Koç kimdir? Mustafa Koç kaç yaşında, nereli?

Kimdir 12.05.2022, 12:35
Niğde yeni Valisi Mustafa Koç kimdir? Mustafa Koç kaç yaşında, nereli?

Niğde yeni Valisi Mustafa Koç oldu. Bu haber sonrasında Mustafa Koç internette araştırılmaya başladı. Resmi Gazete' de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla bazı valiler değişti. Niğde şehrinde de vali değişikliği oldu. Niğde yeni Valisi Mustafa Koç olarak ilan edildi. Peki Niğde yeni Valisi Mustafa Koç kimdir? Mustafa Koç kaç yaşında, nereli?

MUSTAFA KOÇ KİMDİR?

Mustafa Koç, 1976 senesinde Adana'nın Kozan ilçesinde doğdu. İlk ve ortaokul eğitimini Adana İmamoğlu İlçesi Malıhıdırlı Köyün'nde, lise öğrenimini de Rize' de okudu. 1995 senesinde başladığı İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi' nden 1999 senesinde bitirdi . 2000 senesinde Siirt iline Kaymakam Adayı olarak görevlendirildi.

Mustafa Koç; Burdur Yeşilova, Denizli Çardak ve Akköy ilçelerinde Kaymakam Vekili olarak çalıştıktan sonra 2004 senesinde Çorum Ortaköy Kaymakamı olarak göreve başladı. Sırasıyla Ağrı - Diyadin Kaymakamlığı, Şırnak Vali Yardımcılığı, Ağrı – Eleşkirt Kaymakamlığı,Kütahya - Hisarcık Kaymakamlığı, Konya – Bozkır Kaymakamlığı, Osmaniye - Düziçi ve Bursa Gürsu Kaymakamlığı görevlerini yaptı.

Mustafa Koç, 12 Mayıs 2022' de Cumhurbaşkanı Kararnamesiyle Niğde Valisi olarak atandı. Mustafa Koç, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!