Nevşin Mengü kimdir, kaç yaşında ve nereli?

Gazeteci ve sunucu Nevşin Mengü kimdir, kaç yaşında ve nereli? İşte Nevşin Mengü’nün hayatını ve biyografisini sizler için derledik.

Kimdir 22.09.2021, 15:45 22.09.2021, 17:04
Abone ol
Nevşin Mengü kimdir, kaç yaşında ve nereli?

Yaptığı açıklamalarla gündeme gelen gazeteci ve sunucu Nevşin Mengü’nün hayatına dair ayrıntılar merak edilmektedir. Peki Nevşin Mengü kimdir, kaç yaşında ve nereli? İşte gazeteci Nevşin Mengü’nün hayatına dair merak edilen tüm detaylar... 

NEVŞİN MENGÜ KİMDİR? 

2 Mayıs 1982 tarihinde Ankara’da dünyaya gelen Nevşin Mengü, lisans öğrenimini Bilkent Üniversitesi Siyaset Bilimi Bölümü’nde tamamlayarak mezun olduktan sonra Galatasaray Üniversitesi’nde yazdığı "Türkiye üzerine toplumsal incelemeler" isimli teziyle de yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. 

NEVŞİN MENGÜ’NÜN GAZETECİLİK KARİYERİ 

Televizyon kariyerine 2005 yılında KanalTürk TV’de başlayan Mengü, burada “Kadınlar Kulübü” isimli programın sunuculuğunu yapmıştır. Ertesi yıl HaberTürk kanalında muhabir olarak göreve başlayan Nevşin Mengü, ardından One Ajans’ın 1,5 yıl kadar Tahran temsilciliği görevini yürütmüş ve ayrıca altı ay kadar da Hürriyet gazetesinde çalışmıştır.  

Daha sonra CNN Türk kanalında editör ve sunucu olarak görev yapan Mengü, 2011 yılının Temmuz ayında ise dönemin Kanal D ana haber sunucusu gazeteci Mehmet Ali Birand'ın sağlık sorunları sebebiyle yayına çıkamaması nedeniyle iki farklı televizyon kanalında ,aynı gün içerisinde ana haber bülteni sunmuştur. 

31 Ekim 2017 tarihinden itibaren de BirGün gazetesinde yazmaya başlayan Nevşin Mengü, aynı zamanda DW Türkçe’nin YouTube kanalında da “Bire Bir” adlı programı sunmuştur.  

Mengü, ayrıca 30 Kasım 2020 tarihinde yayın hayatına tekrar başlayan ve aynı yıl yine kapanan Olay TV'de de Ana Haber Bülteni sunuculuğu yapmıştır.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!