DOLAR
13.71 1.63
EURO
15.54 2.13
ALTIN
786.85 1.61
BIST
2,007.81 1.35

Necmettin Yılmaz kimdir, ne zaman şehit oldu? Necmettin Yılmaz nasıl şehit edildi?

Şehit öğretmen Necmettin Yılmaz'ın hayatı merak edilmeye devam ediyor. Peki Necmettin Yılmaz kimdir? Necmettin Yılmaz ne zaman öldürüldü? Necmettin Yılmaz nasıl öldürüldü? Necmettin Yılmaz kaç yaşındaydı? Necmettin Yılmaz aslen nereliydi? Detayları haberimizde...

Kimdir 24.11.2021, 15:05 24.11.2021, 15:07
Necmettin Yılmaz kimdir, ne zaman şehit oldu? Necmettin Yılmaz nasıl şehit edildi?

Şehit öğretmen Necmettin Yılmaz hakkında öğretmen gününde araştırılmalar yapılmaya devam ediyor. Öğretmenlik yaptığı dönem Şanlıurfa'dan memleketi Gümüşhane'ye dönüş yolundayken Tunceli-Erzincan karayolunun Pülümür ilçesi bölgesinde PKK'lı teröristlerce aracı ateşe verildikten sonra kaçırılan Necmettin Yılmaz'ın cansız bedeni 27 gün sonra Pülümür çayında bulunmuştu. 16 Haziran 2017 yılında yaşanan olayın sonrasında Şehit Öğretmenin cansız bedeni 12 Temmuz tarihinde uzun aramalar sonucu bulunmuştu. 24 Kasım Öğretmenler Günü olması nedeniyle Necmettin Yılmaz unutulmadı, kabri başında anıldı. Şehit öğretmen Necmettin Yılmaz'a dair tüm detaylar...

NECMETTİN YILMAZ KİMDİR?

Necmettin Yılmaz, 14 Aralık 1993 yılında Gümüşhane'nin Torul ilçesi Demirkapı köyünde dünyaya geldi. 4 çocuklu bir ailenin 2 çocuğu olan Yılmaz, ilkokulu Demirkapı İlköğretim Okulu, ortaokulu Gümüşhane Bağlarbaşı Yatılı Bölge Ortaokulu, liseyi de Gümüşhane Ali Fuat Kadirbeyoğlu Anadolu Lisesinde tamamladı.  Yılmaz, Artvin Çoruh Üniversitesi Sınıf Öğretmenliği Bölümü'nde lisans eğitimi aldı.

Mesleğine 2015-2016 eğitim öğretim yılında Torul'un Altınpınar İlkokulunda ücretli sınıf öğretmenliği ile başlayan Necmettin öğretmen, 2016 yılında Şanlıurfa'nın Siverek ilçesindeki Çiftçibaşı İlkokuluna atandı.

8 aylık öğretmen olan ve öğrencilerince çok sevilen Necmettin Yılmaz, 16 Haziran 2017 yılında yaz tatilini geçirmek için Şanlıurfa'dan memleketi Gümüşhane'ye dönerken, PKK'lı teröristlerce Tunceli-Erzincan kara yolunun Pülümür ilçesi kesiminde önü kesilerek aracı yakıldıktan sonra kaçırıldı. Genç öğretmeni uzun arama çalışmaları 27 gün boyunca aralıksız devam ettirdi. Necmettin öğretmenin cansız bedeni 12 Temmuz 2017'de Tunceli'deki Pülümür Çayı'nda bulundu.

Necmettin Yılmaz'ın cenazesi, 16 Temmuz 2017 yılında Torul ilçe merkezinde düzenlenen ve herkesi gözyaşlarına boğan törenin sonrasında baba ocağı Demirkapı köyündeki aile kabristanına defnedildi.

Şehadetinin ardından Necmettin Yılmaz'ın adı, Milli Eğitim Bakanlığınca Siverek'teki görev yaptığı okul, Torul'daki imam hatip lisesi ile yurdun çeşitli yerlerindeki kütüphanelere ve Tunceli'de bir bulvara verildi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!