banner2

Miray Akay kimdir, nereli ve kaç yaşında?

Bir Zamanlar Kıbrıs dizisinde Pembe karakterini canlandıran Miray Akay kimdir, nereli ve kaç yaşında? Miray Akay nişanlandı, sevgilisi kim? İşte detaylar...

Kimdir 25.08.2021, 04:01
Abone ol
Miray Akay kimdir, nereli ve kaç yaşında?

Bir Zamanlar Kıbrıs dizisinde Pembe karakterine hayat veren Miray Akay nişanlandı. Peki Miray Akay kimdir, nereli ve kaç yaşında? Daha önce de nişanlanan Miray Akay'ın eski nişanlısı ve yeni nişanlısı kim? Bütün detaylar haberimizde...

MİRAY AKAY KİMDİR, NERELİ VE KAÇ YAŞINDA?

Bir Zamanlar Kıbrıs dizisinde Pembe karakterini canlandıran Miray Akay, 17 Temmuz 2000 yılında Ukrayna'da doğdu. Asıl ismi Myroslava Kosteva Akay olan oyuncu Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lisesi'ni tamamladı. Genç oyuncu ilk oyunculuk deneyimini 2014 yılında Balık isimli sinema filminde yaşadı.Genç oyuncu; Halam Geldi, Eve Dönüş: Sarıkamış 1915 ve Kelebeğin Rüyası gibi ünlü ve sevilen filmlerde rol ldı. 2010 yılında rol aldığı Bitmeyen Şarkı dizisinden sonra Güneşin Kızları dizisindeki rolüyle tanınır oldu. Bu dizinin bitmesinden sonra Benim Adım Gültepe ve 20 Dakika dizilerinde yer aldı ve şuanda TRT ekranlarında yayınlanan Bir Zamanlar Kıbrıs isimli dizide oynamakta.

MİRAY AKAY NİŞANLANDI MI? MİRAY AKAY KİMİNLE NİŞALANDI?

Miray Akay kısa zaman önce dijital bir platform için çekilen Limit dizisinin setinde tanıştığı genç oyuncu Erdem Şanlı ile aşk yaşamaya başladı. Balıkesir'deki dizi çekimlerinde aşk yaşamaya başlayan taze çiftin nişanlandıkları iddia edildi. Miray Akay daha önce de bir nişan süreci geçirmiş, çok geçmeden ayrılık yaşamıştı.

MİRAY AKAY NİŞANI ATTI! MİRAY AKAY'IN ESKİ SEVGİLİSİ KİMDİR?

Genç oyuncu Miray Akay daha önce 12 Nisan 1999 tarihinde doğan Atilla Doğukan Türkyılmaz ile nişanlandı. Çok geçmeden ayrılmalarının üzerine yetenekli oyuncu sosya medya hesabından ayrıldıklarına dair açıklama yapmıştı.

MİRAY AKAY'IN ROL ALDIĞI DİZİLER

Bir Zamanlar Kıbrıs

Zümrüdüanka

Bizim Hikaye

Güneşin Kızları

Bitmeyen Şarkı

20 Dakika

Benim Adım Gültepe

Dayan Yüreğim

MİRAY AKAY'IN ROL ALDIĞI FİLMLER

Halam Geldi

Balık Deniz

Kelebeğin Rüyası

Eve Dönüş: Sarıkamış 1915

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!