Meri İstiroti kimdir, kaç yaşında? Meri İstiroti nereli ve mesleği ne?

Sağlık sektöründe adını duyuran Meri İstiroti hakkında sosyal medya kullanıcıları araştırma yapıyor. Merak edilen, "Meri İstiroti kimdir, kaç yaşında? Meri İstiroti nereli ve mesleği ne?" sorularının yanıtlarını sizler için derledik.

Kimdir 13.05.2022, 15:15 13.05.2022, 15:33
Abone ol
Meri İstiroti kimdir, kaç yaşında? Meri İstiroti nereli ve mesleği ne?

Sağlık sektöründe isim yapmış Meri İstiroti hakkında "Meri İstiroti kimdir, kaç yaşında? Meri İstiroti nereli ve mesleği ne?" sorularının yanıtları aranıyor. İşte detaylar...

MERİ İSTİROTİ KİMDİR?

Meri İstiroti, 1990 yılından beri sağlık sektöründe çalışan Meri İstiroti, Profesyonel hastane yönetimini ilk uygulayan kişilerdendir. Boğaziçi psikoloji mezunudur. Eğitimini tamamladıktan sonra  Sağlık ve Hastane Yönetimi konusunda İstanbul Üniversitesi ve Bahçeşehir Üniversitesi’nde master yapmış ve International Hospital da 8,5 yıl, sağlık hizmetleri yönetimine önce halkla ilişkiler müdürü ardından işletme koordinatörü olarak görev almıştır. 2003 yılında Amerikan Hastanesi‘nde pazarlama müdürü olarak görev yapmıştır. 1998 yılında Yaşlılara yönelik bir yaşam merkezi olarak kurulan ve rehabilitasyon hastanesi bulunan Bayındır Holding’e bağlı Yaşamkent‘in açılışını ve genel müdürlüğünü yapmıştır.

Acıbadem Sağlık Grubu’nda birçok yeni hastane açılışında görev almış, bir sağlık ağı modeli oluşturulmasında katkıda bulunmuştur. 1999 başında Gruba katılan İstiroti, 8 şubenin açılışını gerçekleştirmiş ve 2010 başında Genel Müdür Yardımcısı olarak gruptan ayrıldığında Kurumun 9 hastane ile 24 adet şubesi, Sağlık Sigorta Şirketi, Üniversitesi, anahtar teslim hastane çalışmaları yapan bir proje şirketi, sağlığa odaklı birçok grup şirketi bulunmaktadır.

Meri İstiroti aynı zamanda ‘30 Yaşa Mektuplar’ ve ‘Son Söz Doktorların’ adlı kitapların yazarı ve 2 çocuk annesidir.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!