Mehmet Talu kimdir, kaç yaşında ve aslen nereli? Mehmet Talu Mahmud Efendi'nin öğrencisi mi?

Nakşibendi tarikatının Halidiye Kolu'nun İsmailağa şubesi şeyhi Mahmud Efendi (Ustaosmanoğlu) hazretleri vefat etti. Mahmut Efendi'nin vefatı sonrası, "Mehmet Talu kimdir, kaç yaşında ve aslen nereli? Mehmet Talu Mahmud Efendi'nin öğrencisi mi?" sorularının yanıtları araştırılır oldu. İşte detaylar...

Kimdir 23.06.2022, 12:25 23.06.2022, 12:32
Abone ol
Mehmet Talu kimdir, kaç yaşında ve aslen nereli? Mehmet Talu Mahmud Efendi'nin öğrencisi mi?

Mahmut Efendi'nin vefatı sonrası merak edilen, "Mehmet Talu kimdir, kaç yaşında ve aslen nereli? Mehmet Talu Mahmud Efendi'nin öğrencisi mi?" sorularının yanıtlarını sizler için derledik.

MEHMET TALU KİMDİR?

1953 yılında doğan Mehmet Talu, ilkokulu 1965 yılında Akyazı Konuralp İlkokulu'nda tamamlamış ve sonrasında ortaokulu 1974 yılında Sakarya ve Bursa İmam Hatip Okulu'nda okumuştur. Lisans eğitimini 1975-1980 seneleri arasında Erzurum İslâmî İlimler Fakültesi'nde bitiren Talu, 1974 yılının Ekim ayında Bursa'da İmam-hatiplik görevine başlamış, sonra aynı göreve Erzurum'da devam etmiştir. Fakülte mezuniyetinin ardından Bolu-Mudurnu Vaizliğine atanan Talu, 1980 yılında girdiği Erzurum Yüksek İslam Enstitüsü Arapça Asistanlık sınavını kazandı ve bu enstitüye tayin edilmiştir. Mehmet Talu evli ve altı çocuk babasıdır.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!