banner2

Mehmet Özhaseki kimdir? Mehmet Özhaseki nereli, kaç yaşında, hangi görevlerde yer aldı?

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin bitmesinin ardından yeni kabinede hangi isimlerin yer alacağı merak edilirken muhtemel adaylar yavaş yavaş belli olmaya başladı. Muhtemel adaylar arasında yer alan Mehmet Özhaseki’nin hayatı vatandaşlar tarafından merak konusu oldu. Vatandaşlar Mehmet Özhaseki’nin hanhi götevlerde bulunduğunu merak ediyor. Peki, Mehmet Özhaseki kimdir? Mehmet Özhaseki nereli, kaç yaşında, hangi görevlerde yer aldı?

Kimdir 03.06.2023, 11:40
Abone ol
Mehmet Özhaseki kimdir? Mehmet Özhaseki nereli, kaç yaşında, hangi görevlerde yer aldı?

Mehmet Özhaseki yeni kabinede yer alacağı iddiası gündeme bomba gibi düştü vatandaşlar Mehmet Özhaseki hakkında arama motorlarında sıkça araştırmalara başladı. Mehmet Özhaseki eğitim durumu ve hangi görevlere yer aldığı merak ediliyor. Peki, Mehmet Özhaseki kimdir? Mehmet Özhaseki nereli, kaç yaşında, hangi görevlerde yer aldı?

MEHMET ÖZHASEKİ KİMDİR?

Mehmet Özhaseki, 25 Mayıs 1957 tarihinde Kayseri'de Kemal ve Şükran Özhaseki çiftinin çocuğu olarak doğdu. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu. Mezun oluşunun ardından tekstil üzerine iş yapan aile şirketinin başına geçti. 1982 yılında Neşe Özhaseki ile evlendi.

AKP'li Mehmet Özhaseki, 1994 yılına kadar tekstil ticareti ile uğraştı. Özhaseki, 1994 Türkiye yerel seçimlerinde Melikgazi Belediye Başkanlığı görevine seçildi. Daha sonra 18 Nisan 1999 tarihinde yapılan yerel seçimlerde Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevine geldi. Belediye başkanlığından sonra çeşitli görevlerde bulunan Özhaseki, Binali Yıldırım tarafından 24 Mayıs 2016 tarihinde kurulan 65. Türkiye Hükûmeti'nde Çevre ve Şehircilik Bakanı olarak yer aldı. Özhaseki şu anda AKP Genel Başkan Yardımcılığı görevini yürüyütor. Ayrıca Özhaseki, Kayserispor ve Kayseri Erciyesspor eski Onursal Başkanıdır. Okan Üniversitesi'nin de Danışma Kurulu üyesidir.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!