banner2

Mahkum'un Fırat'ı Onur Tuna kimdir, kaç yaşında?

Mahkum dizisinde Savcı Fırat Bulut karakterine hayat veren Onur Tuna, dizideki performansıyla dikkat çekiyor. Oyunculuğuyla izleyicilerden tam not alan Onur Tuna'nın hayatı merak ediliyor. Peki Onur Tuna kimdir, kaç yaşında? İşte merak edilenler...

Kimdir 10.02.2022, 10:50 10.02.2022, 11:23
Abone ol
Mahkum'un Fırat'ı Onur Tuna kimdir, kaç yaşında?

Fox TV'nin reytinglerin zirvesinde yer alan Mahkum dizisinde Savcı Fırat Bulut'u canlandıran Onur Tuna performansıyla adından söz ettiriyor. Onur Tuna'nın hayatı araştırma konusu oldu. Mahkum Fırat kimdir? Onur Tuna kimdir, kaç yaşında? sorularının yanıtı merak ediliyor. Peki Onur Tuna kimdir, kaç yaşında? İşte oyuncu ile ilgili detaylar...

ONUR TUNA KİMDİR, KAÇ YAŞINDA?

2 Temmuz 1985 yılında Çanakkale'de dünyaya geldi. Anne tarafı Selanik göçmeni, babası ise Çanakkalelidir. Lise eğitimini Bursa'da alan oyuncu, Robert Bosch'ta basketbol, masa tenisi ve futbol oynadı. Dokuz Eylül Üniversitesi İktisat Fakültesi'nden mezun oldu. Daha sonra ise Ege Üniversitesi Devlet Türk Musikisi Konservatuvarı'nda bir yıl Sanat Müziği alanında ses eğitimi aldı.

Tiyatro sahnesine çocukluk yaşlarda çıkan ve üniversite okurken de oyunlarda yer almaya devam eden oyuncu, İzmir'de Müjdat Gezen Sanat Merkezi'nde yaklaşık üç yıl eğitim almıştır. Profesyonel oyunculuk hayatına 2011 yılında "Hayat Devam Ediyor" dizisiyle attı. Daha sonra Filinta, Yasak Elma, Mucize Doktor gibi birçok sevilen projede rol aldı. 2014 yılında "Bir Küçük Eylül", 2019'da "Ağır Romantik", 2021'de "Benden Ne Olur" isimli filmlerde yer aldı.

Şimdilerde Fox TV'de ekrana gelen Mahkum dizisinde Savcı Fırat Bulut karakterini canlandırıyor.

ONUR TUNA MÜZİK KARİYERİ

Kendine ait müzik stüdyosu bulunan Onur Tuna, gitar ve piyano çalıyor. Oyuncunun söz ve bestesi kendisine ait 4 şarkıdan oluşan ilk albümü "Uzay Misali" 22 Haziran 2018 tarihinde yayınlandı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!