banner2

Lütfiye Selva Çam kimdir, kaç yaşında ve nereli?

AK Parti MKYK üyesi Lütfiye Selva Çam kimdir, kaç yaşında, nereli ve hangi görevlerde bulunmuştur?

Kimdir 25.08.2021, 18:04 25.08.2021, 18:23
Abone ol
Lütfiye Selva Çam kimdir, kaç yaşında ve nereli?

Eski AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı ve Ak Parti 7. Olağan Büyük Kongresi’nde MKYK üyeliğine seçilen AK Parti Ankara Milletvekili Lütfiye Selva Çam’ın hayatına ve siyasi kariyerine dair ayrıntıları sizler için derledik. Peki Lütfiye Selva Çam kimdir, kaç yaşında, nereli ve hangi görevlerde bulunmuştur? 

İşte Lütfiye Selva Çam’ın hayatı ve biyografisi... 

LÜTFİYE SELVA ÇAM KİMDİR? 

5 Eylül 1970 tarihinde Şanlıurfa’da dünyaya gelen Lütfiye Selva Çam, ilk, orta ve lise öğrenimlerini Ankara’da tamamlamış ve lisans öğrenimini ise Ortadoğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Mühendislik Fakültesi Kimya Mühendisliği Bölümü’nde tamamlayarak mezun olmuştur. 

LÜTFİYE SELVA ÇAM’IN AKADEMİK KARİYERİ 

Çam, daha sonra Dresden'de gerçekleşen Boston ve Troy State Üniversiteleri’nin "Doğu Almanya'nın Yeni Ekonomik Süreci" konulu araştırma çalışmalarına katılmış ve ardından da yarıda bıraktığı İşletme alanında kadın istihdamı üzerine yazdığı “Türkiye’de Kadın İstihdamının Kalkınmaya Etkileri” konulu teziyle yüksek lisans çalışmalarını tamamlamıştır. 

Daha sonra Uluslararası İlişkiler alanında ikinci kez Yüksek Lisans yapan ve Doktora programına başlayan Lütfiye Selva Çam’ın, çeşitli dergi ve yayınlarda kaleme almış olduğu pek çok makalesi bulunmaktadır. 
Çam, ayrıca İstanbul, Ankara, Almanya ve İsviçre'de bulunan yerli ve yabancı birçok firmada; Yönetim ve Organizasyon, İnsan Kaynakları, Kişisel Gelişim ve Eğitim üzerine ticari ve sosyal amaçlı çalışmalar yürütmüştür. 

Lütfiye_Selva_Çam_kimdir

LÜTFİYE SELVA ÇAM HANGİ GÖREVLERDE BULUNMUŞTUR? 

AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Merkez Yürütme Kurulu (MYK) üyeliğine seçilen Lütfiye Selva Çam, Dış İlişkiler Başkanı ve Ekonomi İşleri Başkanı olarak sekiz yıl görev yapmıştır.  Aynı zamanda KADEM Ankara Temsilciliği'nin Kurucu Başkanı olan Çam, 2008-2012 yılları arasında ise Avrupa Halk Partisi’nin (EPP) Gözlemci Yönetim Kurulu Üyesi ve 2013-2014 tarihleri arasında da Asya Siyasi Partileri Konferansı’nın (ICAAP) Kadın Kolları Başkan Yardımcısı olarak görev almıştır. 

Gerçekleşen milletvekili genel seçimlerinde 25, 26 ve 27. dönemlerde mensubu olduğu AK Parti'den Ankara Milletvekili seçilen Lütfiye Selva Çam, 2 Eylül 2015 tarihinde başladığı AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanlığı görevini ise 8 Mart 2021 tarihine kadar iki dönem sürdürmüştür. 

24 Mart 2021 tarihinde gerçekleşen AK Parti Genel Merkez 7. Olağan Büyük Kongresi’nde MKYK üyeliğine seçilen Lütfiye Selva Çam, evli ve üç çocuk annesidir. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!