banner2

La Casa De Papel'in Profesör'ü Alvaro Morte kimdir, evli mi?

La Casa De Papel'in Profesör'ü kimdir, gerçek adı ne? Alvaro Morte kimdir, kaç yaşında? Alvaro Morte evli mi? Alvaro Morte filmleri ve dizileri...

Kimdir 03.09.2021, 03:57 03.09.2021, 10:57
Abone ol
La Casa De Papel'in Profesör'ü Alvaro Morte kimdir, evli mi?

La Casa de Papel isimli dizinin beşinci sezonunun yaklaşmasıyla akıllara ''La Casa De Papel Profesör kimdir, adı ne? Alvaro Morte kaç yaşında, evli mi?'' gibi sorular gelmeye başladı. Sizler için tüm bu soruların cevaplarını derledik. İşte detaylar...

LA CASA DE PAPEL'İN PROFESÖRÜ ALVARO MORTE KİMDİR, KAÇ YAŞINDA?

Tam ismi Álvaro Antonio García olan ünlü oyuncu 23 Şubat 1975 tarihinde İspanya'nın Cadiz şehrinde doğdu. Alvaro Morte iletişim mühendisliği okuduğu dönemde hayatı tiyatroyla kesişti ve ünlü ismin oyunculuk kariyeri böylece başlamış oldu. Alvaro Morte, tiyatroyla tanışmasının ardından kariyer planlarını tamamen değiştirdi ve meslek olarak masabaşı bir işte çalışmak istemediğine karar verdi. Sevilen oyuncu Alvaro Morte Finlandiya'da Tampere Üniversitesi'nde Shakespeare üzerinde çalışıp uzmanlaştı ve daha sonra yine Finlandiya'da oyunculuk eğitimi aldı. Buradaki eğitimini dereceyle tamamladı.

La Casa De Papel dizisindeki Profesör karakteriyle tanıdığımız Alvaro Morte ve eşi Blanca Clemente'nin "300 Pistolas" ismini verdikleri ve sahibi oldukları tiyatro, sevilen oyuncunun sanatsal yaratıcılığını özgürce geliştirmek dışında bir de klasik tiyatroyu bambaşka şekillerde yorumlama amacıyla kurdukları bir yer. Morte, 2002'den beri İspanya'nın çeşitli televizyon dizilerinde birçok önemli rol aldı ve bir çok sinema filminde oynadı. 2014 Yılında rol aldığı Amar es Para Siempre isimli diziyle tüm İspanya'da katladığı ününü ise asıl olarak, bir dönem dizisi olan El secreto de Puente Viejo'daki rolüyle sağlamlaştırdı. Ünlü oyuncunun Profesör karakterine hayat verdiği La Casa De Papel dizisi ise dünyaya açılmasını sağladı. Bu dizide Alba Flores, Ursula Corbero, Najwa Nimri gibi isimlerle birlikte rol alan Alvaro Morte, oyunculuk dışında yönetmen olarak da birçok yapımda karşımıza çıkıyor.

ALVARO MORTE EVLİ Mİ, EŞİ VE ÇOCUKLARI KİM?

Alvaro Morte, stilist olan Blanca Clemente ile evli ve iki çocuk babasıdır. İkilinin ikiz çocuklarının adı Julieta ve Leon. Morte, İngilizce ve Katalanca dillerini anadili gibi konuşabiliyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!