Kuruluş Osman Çobanoğlu Ali Bey kimdir, tarihte var mı? Çobanoğlu Ali Bey'i kim oynuyor?

Kuruluş Osman tüm heyecanıyla devam ederken yeni bölümde diziye dahil olan oyuncular ve karakterler hakkındaki bilgilier merak ediliyor. Peki, Kuruluş Osman Çobanoğlu Ali Bey kimdir, tarihte var mı? Çobanoğlu Ali Bey'i kim oynuyor? İşte ayrıntılar...

Kimdir 25.05.2022, 20:28
Kuruluş Osman Çobanoğlu Ali Bey kimdir, tarihte var mı? Çobanoğlu Ali Bey'i kim oynuyor?

Çarşamba akşamları atv ekranlarında yayınlanan Kuruluş Osman dizisinin oyuncu kadrosu gittikçe genişliyor. Projeye yeni dahil olan karakterlerden biri olan Çobanoğlu Ali Bey ile ilgili detaylar merak ediliyor. Bu kapsamda, "Kuruluş Osman Çobanoğlu Ali Bey kimdir, tarihte var mı? Çobanoğlu Ali Bey'i kim oynuyor?" gibi sorulara yanıt aranıyor.

Çobanoğlu Ali Bey, Osman Bey'in İnegöl'ü almasıyla kendini gösterdi. Kuruluş Osman dizisinin 95. yeni bölümünde iki oğlu ile birlikte Osman Bey'e destek için geldiğini belirten Çobanoğlu Ali Bey, Yavlak Arslan'ın iki oğludan biridir.

Çobanoğlu.Ali Bey'i canlandıran oyuncu hakkında detaylı bilgi bulunmamaktadır.

ÇOBANOĞLU ALİ BEY TARİHTE KİMDİR?

1280-1292 yıllarında hüküm süren Muzaffereddin Yavlak Arslan'ın iki oğlundan biridir. Kardeşi Mahmud Bey'dir.

Mahmud Bey döneminde Bizans sınırlarına akınlar yapılmaya devam etmiş ve bu akınların liderliğini de Ali Bey üstlenmişti. Ali Bey, yaptığı akınlarla Sakarya Nehri'ni aşsa da daha sonra Bizans ile bir barış anlaşması imzalamıştır.

1309 yılında henüz Eflani tımarına sahip olan Candaroğlu Beyi I. Süleyman Bey, Kastamonu'da bulunan Mahmud Beyin sarayını basarak öldürmüştür. Bu olaydan sonra Çobanoğulları Beyliği yıkılmıştır.

ÇOBANOĞLU ALİ BEY KAYI OBASINA GELİYOR

Osman Bey'in fütühat haberini alan Çobanoğlu beyi Ali Bey, oğlu Mustafa ve Atabey Ahmet'le beraber Osman'ın fethini kutlamak ve yanında olduklarını göstermek için Kayı Obasına gelmektedirler. Osman Bey'le, Ali Bey'in arasını açmak isteyen Barkın, Romanos ve Cebe nasıl bir oyun içinde olacaktır. Osman Bey, kendisine karşı kurulan ittifaka karşı nasıl bir önlem alacaktır?

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!