Karaman yeni Valisi Tuncay Akkoyun kimdir? Tuncay Akkoyun kaç yaşında, nereli?

Karaman yeni Valisi Tuncay Akkoyun, internette araştırılıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzası sonrasında, Cumhurbaşkanlığı Valiler Atama Kararnamesi Resmi Gazetesi' nde yayımlandı. Kararla bazı şehirlerin valisi değişti. Yayımlanan kararla Karaman yeni Valisi Tuncay Akkoyun oldu. Peki Karaman yeni Valisi Tuncay Akkoyun kimdir? Tuncay Akkoyun kaç yaşında, nereli?

Kimdir 13.05.2022, 09:59 13.05.2022, 10:01
Abone ol
Karaman yeni Valisi Tuncay Akkoyun kimdir? Tuncay Akkoyun kaç yaşında, nereli?

Karaman yeni Valisi Tuncay Akkoyun oldu. Bu haber sonrasında Tuncay Akkoyun internette araştırılmaya başladı. Resmi Gazete' de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla bazı valiler değişti. Karaman şehrinde de vali değişikliği oldu. Karaman yeni Valisi Tuncay Akkoyun olarak ilan edildi. Peki Karaman yeni Valisi Tuncay Akkoyun kimdir? Tuncay Akkoyun kaç yaşında, nereli?

TUNCAY AKKOYUN KİMDİR?

Tuncay Akkoyun, 07 Ağustos 1976' da Elazığ' da doğdu. Tuncay Akkoyun; ilk, orta ve lise eğitimini Elazığ'da aldı.

Tuncay Akkoyun, 1995 senesinde Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü'ne başladı. Akkoyun, üniversite hayatını 1999 yılında bitirdi. 1999 senesinde İçişleri Bakanlığı tarafından açılan kaymakamlık sınavını kazanan Akkoyun, 2000 yılı Mayıs ayında Elazığ Kaymakam Adayı olarak meslek hayatına başladı.

Tuncay Akkoyun, Adıyaman-Besni, Adana-Karaisalı ve Malatya-Kale Kaymakam Vekilliği görevlerinde bulundu. Akkoyun Elbistan Kaymakamı olarak çalıştı. Akkoyun, en son olarak mülkiye müffettişliği görevini yerine getirdi.

Tuncay Akkoyun, 12 Mayıs 2022 tarihli Cumhurbaşkanı Kararnamesiyle Karaman Valisi olarak göreve getirildi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!