Yandex Metrica

Sitede Ara

Kanada Seçimlerinin galibi Başbakan Justin Trudeau kimdir, kaç yaşında?

Kanada Seçimlerinin galibi Başbakan Justin Trudeau kimdir, kaç yaşında?

Kanada Başbakanı Justin Trudeau kimdir, kaç yaşında ve yeniden Başbakan mı seçildi? İşte Kanada Başbakanı Justin Trudeau’nun hayatı ve biyografisi.

Kimdir

27.03.2024, 23:35

2015 yılının Kasım ayından itibaren Kanada Başbakanı olarak görevine devam eden ve Kanada’da dün gerçekleşen erken genel seçimlerde sandıktan galip çıkan Justin Trudeau’nun hayatına ve siyasi kariyerinde dair merak edilen ayrıntıları sizler için derledik. Peki Justin Trudeau kimdir, kaç yaşında? 

İşte Justin Trudeau’nun hayatına dair merak edilen tüm detaylar... 

Trump'a suikast girişiminde bulunan kişi kim? Trump'a kim saldırdı? Trump'a suikast girişiminde bulunan kişi kim? Trump'a kim saldırdı? Haberi Görüntüle

JUSTİN TRUDEAU KİMDİR? 

25 Aralık 1971 tarihinde Kanada’nın Ottawa kentinde dünyaya gelen Justin Trudeau, lisans öğrenimini 1994- 1998 yılları arasında McGill ve British Columbia Üniversitelerinde tamamlamıştır. Üniversite eğitiminin ardından Britanya Kolumbiyası’nda bulunan Vancouver kentinde öğretmenlik yaparak çalışma hayatına atılan Trudeau, 2007 yılında Kanada'nın I. Dünya Savaşına katılımını anlatan “The Great War” isimli bir filmde ise başrol olarak rol almıştır. 

Trump'a suikast girişiminde bulunan kişi kim? Trump'a kim saldırdı? Trump'a suikast girişiminde bulunan kişi kim? Trump'a kim saldırdı? Haberi Görüntüle

JUSTİN TRUDEAU’NUN SİYASİ KARİYERİ 

Kanada’nın eski Başbakanı ve aynı zamanda Liberal Parti’nin de Genel Başkanlığını yapan babası Pierre Trudeau'nun ölümünden sonra siyasette aktif olarak daha fazla yer alan Justin Trudeau, 2008 yılında gerçekleşen Federal seçimlerinde başarı göstermiş ve Avam Kamarası'na girmiştir.  

Justin_Trudeau_kimdir

2009 yılında mensubu olduğu Liberal Partisi'nin önce gençlik ve çok kültürlülük konuları üzerine eleştirmeni olarak görev yapan Trudeau, ertesi yıl ise vatandaşlık ve göçmenlik konuları üzerine eleştirmenlik görevine devam etmiştir. 

2011 yılında partisinin orta öğretim, gençlik ve amatör spor konuları üzerine tekrar eleştirmen olarak atanan Justin Trudeau, 14 Nisan 2013 tarihinde ise Liberal Partinin Başkanlığına getirilmiştir. 

19 Ekim 2015 tarihinde gerçekleşen seçimler sonucunda meclisteki çoğunluğu elde ederek Kanada'nın bir sonraki Başbakanı seçilen Trudeau, 4 Kasım 2015 tarihinde ise Kanada’nın 23. Başbakanı olarak göreve başlamıştır. 

Justin_Trudeau_kimdir

20 Eylül 2021 tarihinde gerçekleşen Kanada erken genel seçimlerinde geçerli oyların yüzde 31.7’sini alarak tekrar seçilen Liberal Parti Başkanı ve Başbakan Justin Trudeau, seçimlerden galip çıksa da tek başına iktidar olmak için yeterli çoğunluğu sağlayamamıştır. 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading