banner2

Kaderimin Oyunu dizisinin Cemal'i Akın Akınözü kimdir?

Hercai'nin Miran'ı Akın Akınözü kimdir, nereli ve kaç yaşında? Yeni dizi Kaderimin Oyunu'nun kadrosunda yer alacak olan Akın Akınözü hakkında her şey...

Kimdir 05.12.2021, 14:05 06.12.2021, 20:53
Abone ol
Kaderimin Oyunu dizisinin Cemal'i Akın Akınözü kimdir?

Kısa süre önce final yapan Hercai dizisinde Miran karakterine hayat veren Akın Akınözü yeni bir diziyle ekranlara dönüyor. Kaderimin Oyunu isimli yeni dizide Cemal Kaya karakteriyle karşımıza çıkan başarılı oyuncunun hayatı merak konusu oldu. Sevenleri, Akın Akınözü kimdir, nereli ve kaç yaşında? Akın Akınözü'nün yeni dizisi ne, sevgilisi var mı? sorularının cevaplarını aramaya başladı. İşte Akın Akınözü'nün hayatı hakkında merak edilenler...

AKIN AKINÖZÜ KİMDİR, NERELİ VE KAÇ YAŞINDA?

Başarılı oyuncu Akın Akınözü, 1990 yılında Ankara’da doğdu. Akınözü, eğitimini Los Angeles General Studies, UC Berkeley Applied Math alanında tamamladı. Ardından oyunculuk üzerine eğitim aldı. Oyunculuk kariyerine 2014 yılında rol aldığı Azrail isimli sinema filmi ile başladı.

İlk oyunculuk deneyiminden sonra 2015 yılında ilk televizyon deneyimini Muhteşem Yüzyıl dizisinde kazandı. Ardından Arkadaşlar İyidir isimli dizide oynadı. Genç oyuncunun yıldızını parlatan projesi ise, Atv ekranlarında yayınlanan Hercai isimli diziydi. Akın Akınözü, Hercai isimli dizide Ebru Şahin ile başrolü paylaştı ve Miran karakterine hayat verdi. Bu dizinin ardından 3 Aralık tarihinde başlayan Kaderimin Oyunu dizisinde Cemal karakteri ile ekrana gelen Akın Akınözü, büyük beğeni topladı.

1.80 metre boyunda olan genç oyuncu, 76 kilo ve Oğlak burcudur.

AKIN AKINÖZÜ SEVGİLİSİ KİM?

Ünlü oyuncu Sandra Pestemalciyan ile bir birliktelik yaşıyor. Akınözü'nün sevgilisine evlenme teklifi ettiği söylenmişti fakat ünlü oyuncu bu konuda: “Öyle sanıldı. Ama şimdilik evlilik durumu yok.” dedi. İkilinin ne zaman evleneceği merak konusu oldu.

AKIN AKINÖZÜ'NÜN YER ALDIĞI DİZİLER VE FİLMLER

2019 – Hercai (Miran) (TV Dizisi)
2017-2018 – Aslan Ailem (Murat) (TV Dizisi)
2017 – Payitaht Abdülhamid (Ömer) (TV Dizisi)
2016 – Arkadaşlar İyidir (Yunus) (TV Dizisi)
2015 – Muhteşem Yüzyıl: Kösem (İvan/Ali) (TV Dizisi)
2014 – Azrail (Sinema Filmi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!